Reklama

Duże zmiany w rejonie Uniwersytetu Śląskiego. Nie będzie można wjechać na nowy most, a dwie ulice będą ślepe

Grzegorz Żądło
We wtorek 4 kwietnia zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu w rejonie ulic Moniuszki i Bankowej. Obydwie te ulice będą ślepe (ul. Moniuszki na pewnym odcinku). Zablokowana zostanie możliwość wjazdu na nowy most nad Rawą.

Niedawno zakończyła się budowa nowego mostu nad Rawą w ciągu ul. Bankowej. Kosztował około 4 mln zł. Jezdnia została na nim zwężona, za to chodniki poszerzone. Z projektu organizacji ruchu wynika, że jezdnia na moście w ogóle nie będzie wykorzystywana. Przynajmniej przez samochody. Przed mostem zostaną zainstalowane słupki. Ty samym ul. Bankowa stanie się ślepa. Będzie można na nią wjechać od strony ul. Warszawskiej, ale przejazdu (jak to było przed przebudową mostu) do ul. Moniuszki już nie będzie.

Na tej ostatniej ulicy też dojdzie do dużych zmian. Na odcinku od ul. Szkolnej do ul. Bankowej będzie to ulica dwukierunkowa, ale bez możliwości przejazdu przez ul. Bankową. Zgodnie z projektowaną organizacją ruchu, przed przejściem dla pieszych przy ul. Bankowej staną słupki, a jeszcze wcześniej znak zakazu ruchu, za wyjątkiem rowerów.

Zmiany oznaczają likwidację wszystkich miejsc parkingowych (około 21) na tym odcinku ul. Moniuszki. Będzie tu strefa zamieszkania, co oznacza m.in., że piesi będą mogli korzystać z całej szerokości drogi i będą mieli pierwszeństwo przed pojazdami. Dopuszczalna prędkość w strefie zamieszkania wynosi 20 km/h, a dziecko w wieku do lat 7 może korzystać z drogi bez opieki osoby starszej. Zabroniony jest też postój pojazdu w miejscu innym niż wyznaczone w tym celu. A że nie ma tu żadnego miejsca, to stanąć na tym odcinku Moniuszki nie będzie można.

Zapytaliśmy urząd miasta czym podyktowane są zmiany na wspomnianych ulicach oraz czy planowana jest zmiana charakteru ul. Moniuszki i wprowadzenie na nią zieleni lub elementów małej architektury? Na nasze pytania miała odpowiedzieć Katowicka Agencja Wydawnicza, ale nie odpowiedziała.


Tagi:

Komentarze

 1. […] Od dzisiaj zmiany na ul. Moniuszki i ul. Bankowej. Nowy most zostanie zamknięty. Więcej TUTAJ. […]

 2. Leo 3 kwietnia, 2023 at 10:45 pm - Reply

  Bo w tym kraju od czasów Barei zawsze się robiło (i nic się nie zmieniło) interesy na drogich,.słomianych inwestycjach …

 3. WF 3 kwietnia, 2023 at 4:40 pm - Reply

  Znowu sukces!! Czy nośność mostu jest odpowiednia, żeby służył do wieszania kłódek dla zakochanych? No i za kilka lat dawał możliwość zwiedzania opustoszałych budynków wokół, z których uciekli normalnie ludzie.

 4. Daniel 3 kwietnia, 2023 at 11:44 am - Reply

  Moje dwie firmy już rok temu wyniosły się z centrum na Brynów. A trzecia do Mikołowa, bo kara podatkowa za nieustanne psucie miasta musi być. Najlepiej niech zamkną całe centrum, będzie w sam raz na spacerniak dla bezrobotnych meneli, których w centrum najwięcej.

 5. piotr 3 kwietnia, 2023 at 10:55 am - Reply

  Kiedy ci impotenci intelektualni z UM Katowice, zabiorą się wreszcie za ten śmietnik, jakim jest otoczenie Rawy w tych okolicach !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Czy tych osobników, przywieziono do miasta/cywilizacji “plecionym autobusem” ??

 6. Pixel 3 kwietnia, 2023 at 8:07 am - Reply

  Przecież to Katowice. Chyba każdy kto tu mieszka wie, że doszukiwanie się logiki i spójności w działaniach urzędników w tym mieście jest naiwnością.

 7. koala 2 kwietnia, 2023 at 4:53 pm - Reply

  Na pewno zmiany na plus

 8. Mieszkaniec 2 kwietnia, 2023 at 3:12 pm - Reply

  Cyrk ! te 4mil to powinno się P Krupie i jego przydupasom z wypłaty potrącić ! 4 mil wyrzucone w błoto !

 9. AA 2 kwietnia, 2023 at 1:09 am - Reply

  A po co w takim razie budowano ten most i to w dodatku z nośnością godną drogi krajowej?
  Wystarczyła by kładka dla pieszych. Bardziej finezyjna i mniej toporna od obecnego mostu
  Czy aby nie podpada to pod niegospodarność?

  Czy tylko ja widzę tam tą paskudną żółtą rurę? Przecież oczy wypadają z oczodołów gdy się na to patrzy….

Dodaj komentarz

*
*