Reklama

Duże zmiany kadrowe w urzędzie miasta. Kolejny awans Macieja Stachury

Maciej Stachura.

Grzegorz Żądło
Duże zmiany kadrowe w Urzędzie Miasta Katowice. Sekretarzem miasta zostanie Maciej Stachura. Na stanowisku naczelnika wydziału komunikacji społecznej zastąpi go była rzeczniczka prasowa urzędu.

Maciej Stachura rozpoczął pracę w urzędzie miasta bezpośrednio po wyborach samorządowych w 2014 roku. Został jednym z asystentów prezydenta Marcina Krupy. Rok później był już rzecznikiem prasowym urzędu. Zastąpił Justynę Buchalik, która teraz zastąpi jego. We wrześniu 2016 Stachura został naczelnikiem nowo utworzonego wydziału komunikacji społecznej. Przez jakiś czas łączył tę funkcję ze stanowiskiem rzecznika prasowego. Tak było do lutego 2017, kiedy rzecznikiem została Ewa Lipka.

Od stycznia 2021 Maciej Stachura zostanie sekretarzem miasta. Obejmie to stanowisko na zasadzie przeniesienia. Podobnie jak Justyna Buchalik, która zostanie naczelnikiem wydziału komunikacji społecznej. Obecnie jest kierownikiem referatu konsultacji społecznych i budżetu obywatelskiego. W przeszłości, jak już wspomnieliśmy, była rzeczniczką prasową urzędu.

Obecną rzeczniczkę, która z powodów rodzinnych musi sobie zrobić przerwę w pracy, zastąpi Michał Łyczak, były dziennikarz radia Eska.

Dotychczasowy sekretarz miasta, Janusz Waląg, który w urzędzie miasta zaczął pracować jeszcze w latach 70., przejdzie na emeryturę. Nie odejdzie jednak z urzędu. Ma pełnić funkcję konsultanta lud doradcy (oficjalnie tej drugiej funkcji w urzędzie być nie może).

Walągowi podlegały: wydział zarządzania kryzysowego i straż miejska, wydział gospodarki mieniem, wydział geodezji, wydział promocji, biuro rady miasta i biuro zamówień publicznych. Nie został jeszcze opublikowany nowy schemat organizacyjny urzędu, dlatego nie wiadomo oficjalnie czy nowy sekretarz zajmie się dokładnie tymi samymi wydziałami.


Tagi:

Komentarze

  1. WojZ 31 grudnia, 2020 at 2:21 am - Reply

    Maciej Stachura, kto go zna ten wie jaka to postać. Dobry, otwarty, życzliwy i konkretny człowiek. Oby jaknajwięcej takich pracowników w urzędzie.

Dodaj komentarz

*
*