Reklama

Domowa koloryzacja – praktyczne porady

Grzegorz Żądło
Farbowanie włosów w domu wcale nie jest trudne. Wystarczy jedynie odpowiedni produkt oraz przygotowanie włosów. Wiele osób obawia się jednak, że popełni błędy, które będą trudne do skorygowania. Nic bardziej mylnego. Jeżeli tylko postępujemy według zaleceń producenta, wszystko powinno się udać. Dowiedz się, co warto wiedzieć o domowej koloryzacji.

Czym jest domowa koloryzacja?

Domowa koloryzacja to nic innego, jak farbowanie włosów w domu. Nie zawsze musisz wydawać pieniądze na profesjonalnego fryzjera, jeżeli chcesz jedynie odświeżyć kolor lub zmienić go w niewielkim stopniu. Podczas domowej koloryzacji wykorzystuje się przede wszystkim produkty, które dostępne są w drogerii, a których użycie jest proste. Aktualnie proponowane kosmetyki nie niszczą włosów, a mogą nawet wpłynąć pozytywnie na ich wygląd. Jeżeli szukasz dobrej jakości farb do włosów, przeznaczonych zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów, to sięgnij po produkty marki L’Oréal Paris.

Jaką farbę do włosów wybrać?

To, jaką farbę wybierzemy, będzie zależało głównie od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Wyróżniamy między innymi koloryzację trwałą, półtrwałą oraz zmywalną. Ponadto możemy podzielić kosmetyki na farby roślinne, z basmą, henną, syntetyczne czy z galasy. Szczególną uwagę zwracamy jednak na kolor. Na opakowaniu producent zaznaczy nam, jaki efekt możemy uzyskać w zależności od naszego naturalnego koloru. To znacząca podpowiedź, która zasugeruje nam, czego możemy się spodziewać i czy ostateczny efekt może nas zadowolić.

Jak przygotować się do domowej koloryzacji?

Pamiętaj, że przed farbowaniem nie musisz myć włosów. Zaleca się nawet, aby były one lekko przetłuszczone. Ważne również, aby przygotować odpowiednio skórę twarzy. Niektóre farby, zwłaszcza te o ciemnym kolorze, mogą być trudne do zmycia. Jeżeli zależy Ci, aby uniknąć takiej sytuacji, możesz zabezpieczyć linię włosów przy użyciu tłustego kremu.

Nie zapominaj o dokładnym przeczytaniu ulotki. Zalecenia producenta są bardzo ważne, ponieważ pomogą Ci uniknąć różnego rodzaju wpadek, takich jak nierówno nałożona farba czy uzyskanie innego odcienia. Rozmieszaj dokładnie preparat i nie używaj metalowych miseczek. Idealnie sprawdzą się tutaj wersje plastikowe, które łatwo jest później doczyścić. Nie każdą farbę musisz nakładać przy użyciu pędzla. Niektóre dostępne są w buteleczkach z aplikatorem, który ułatwia rozprowadzenie preparatu.

Domowa koloryzacja – o tym musisz pamiętać

Jeżeli przygotowujesz się do domowej koloryzacji, pamiętaj, aby zawsze przed użyciem nowej farby wykonać test uczuleniowy. Nie możemy być pewni, że konkretny produkt nie wywoła u nas alergii, dlatego lepiej zweryfikować to przed jego nałożeniem na całe włosy. Ile powinna trwać taka próba? Odczekaj około 48 godzin.

Pamiętaj również, aby odpowiednio zabezpieczyć ubranie. Na tę okazję naszykuj sobie starą koszulkę, której nie będzie Ci szkoda wyrzucić, lub zakryj ramiona i tors przy użyciu specjalnej peleryny fryzjerskiej.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*