Reklama

Dobra kawa i dobre zdjęcia. Powstała kawiarnia nie tylko dla fotografów

fot. Zuzanna Bernacka-Jaroszewicz

Ł. K.
NOWE MIEJSCE Spacery, warsztaty i wystawy. To tylko część fotograficznych pomysłów na nowy kulturalny lokal. W Kawiarni Fotograficznej można skorzystać z ministudia, nauczyć się robić zdjęcia komórką albo po prostu spróbować dobrej kawy, herbaty i piwa.

W dniu otwarcia odbył się wernisaż, a wkrótce kolejna wystawa. Tym razem każdy może przysłać swoje zdjęcia. Z wybranych prac powstanie mała wystawa na ścianie klatki schodowej. Kawiarnia Fotograficzna, jak sama nazwa wskazuje, jest miejscem gdzie fotografia ma być na pierwszym planie. – Ja lubię to nazywać przestrzenią. Dla ludzi, nie tylko dla fotografów. Dla tych, którzy kochają innych ludzi. Oprócz dobrej kawy, ciacha i atmosfery, ma to być miejsce z towarzysko-rozwojowymi zajęciami– mówi Zuzanna Bernacka-Jaroszewicz. Razem z mężem wpadła na pomysł stworzenia kawiarni, chociaż oboje nie zajmowali się tym wcześniej. Pani Zuzanna ma za to duże doświadczenie fotograficzne. Fotografią zajmuje się od około 5-6 lat i nadal robi zdjęcia reklamowe, często jedzenia. Pracowała też dla wydawnictwa z branży cukierniczo-piekarskiej, więc wie skąd brać najlepsze wypieki. Oprócz tego można tu spróbować kawy z polskich palarni (parzonej tylko alternatywnymi sposobami), piwa z polskich browarów rzemieślniczych i wysokiej jakości herbat.

Jednak tym, co ma wyróżniać to miejsce, są wydarzenia. Dzieci uczestniczą już w cyklicznych zajęciach manualnych i integracyjnych z animatorami. Planowane są też kolejne wystawy i warsztaty z fotografami. Odbył się już jeden spacer fotograficzny i, jak tylko zrobi się cieplej, będą kolejne. W ich trakcie, pani Zuzanna, dzieli się swoją wiedzą z początkującymi i mniej doświadczonymi fotografami. W przyszłości planuje też organizować warsztaty z podstaw fotografii dla mam, czyli “jak dobrze zrobić zdjęcie komórką”. Sama nie zamierza wystawiać swoich prac w kawiarni. Chce dać taką możliwość innym. Do kawiarni każdy może przyjść z aparatem. Wszystkie ściany są czarne, jest też ministudio. Robienie zdjęć w lokalu jest mile widziane. Wkrótce będzie taka możliwość również na zewnątrz, bo ma tu powstać niewielki ogródek.

Kawiarnia Fotograficzna mieści się w zabytkowym budynku z 1925 roku przy ul. PCK 19. Jest otwarta od 10 do 22 w dni powszednie oraz od 11 do 22 w weekendy.


Tagi:

Komentarze

  1. Kawa 20 marca, 2017 at 2:42 pm - Reply

    Bardzo interesująco wygląda. Wpadne ze znajomymi ocenic

Dodaj komentarz

*
*