Reklama

Prezydent Katowic będzie się musiał przeprowadzić

Łukasz Kądziołka
Trwa budowa hotelowo-biurowego kompleksu w Katowicach. Deweloper zabuduje działkę przylegającą do katowickiego urzędu miasta. Dlatego konieczne będzie zamurowanie okien. Między innymi tych, które wychodzą z sekretariatu prezydenta miasta.

Krajobraz placu przy katowickim dworcu bardzo się zmieni. Od wakacji powstaje tam kompleks hotelowo-biurowy. Deweloper postawi obok urzędu miasta dwa budynki. Ten bliżej Galerii Katowickiej, dworca i placu Marii i Lecha Kaczyńskich będzie hotelem. Już teraz coraz głębsza jest dziura na działającym jeszcze niedawno parking przy ul. Młyńskiej. To tworzy się fundament pod Mercure Katowice City Center i jego parking podziemny. Natomiast do ściany siedziby urzędu miasta przy ul. Młyńskiej 4 ma przylegać biurowiec. Po zrealizowaniu całej inwestycji z okien urzędnicy nie zobaczą już Galerii Katowickiej i dworca.

PRZECZYTAJ TEŻ: Rusza budowa hotelu przy dworcu w Katowicach. Inwestor pokazuje nowe wizualizacje

Z powodu budowy konieczne będzie zamurowanie okien w urzędzie. Zniknie nie tylko mural za 22 tys. zł, który powstał niecały rok temu przy okazji szczytu klimatycznego w Katowicach. Znikną również cztery okna na ścianie szczytowej urzędu. Dzisiaj pracownicy wykonawcy weszli do pomieszczenia na czwartym piętrze i rozpoczęli prace. Zamurowanie okien to nie wszystko, bo pomieszczenia trzeba przebudować.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kapsuła z roślinami na ścianie urzędu. Nowy mural w centrum Katowic

Jedno z nich to sekretariat prezydenta Marcina Krupy. Żeby wszystko było zgodne z przepisami, pracownicy sekretariatu muszą mieć zapewniony dostęp do światła dziennego. Dlatego połączone zostaną ze sobą dwa oddzielone do tej pory pokoje. Co prawda okna gabinetu Marcina Krupy wychodzą na południe, ale widok stamtąd również się zmieni. Podwórko należące do urzędu ma zostać połączone z podwórkiem hotelu. Zapytaliśmy prezydenta czy planuje przeprowadzkę. Marcin Krupa nie ukrywał, że już teraz budowa za oknem generuje spory hałas. Na razie nie zdecydował czy przeniesie się do innego pokoju przynajmniej na czas prac budowlanych. Niewykluczone, że w związku z przebudową sekretariatu ze swojego gabinetu nie będzie mógł korzystać.

Co ciekawe, projektanci gmachu urzędu miasta z 1930 roku przewidzieli, że w przyszłości do budynku może zostać „doklejony” nowy obiekt. Architekci uwzględnili to więc w swoim projekcie.


Tagi:

Komentarze

  1. Jacek 22 października, 2019 at 8:32 am - Reply

    Nie muszą się przenosić. Deweloper ma zachować odległość od okien.

    https://www.prawo.pl/biznes/regulacje-dotyczace-przeslaniania-i-naslonecznienia,152458.html

    Widocznie dobre układy ma deweloper.

Dodaj komentarz

*
*