Reklama

Hotel przy al. Korfantego coraz bliżej. Miasto nie zgodziło się na 80-metrowy budynek

Ł. K.
Na ważnej działce w centrum Katowic wkrótce ma powstać hotel. Jeszcze tylko dzisiaj można zobaczyć, jakie zmiany szykują się przy al. Korfantego. Na składanie uwag również pozostało niewiele czasu. Powstaje plan zagospodarowania, który wkrótce zostanie przegłosowany.

Miasto przygotowuje się do uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla ważnych działek w ścisłym centrum Katowic. Chodzi o teren przed Superjednostką. Część, na której obecnie znajduje się parking, jest własnością miasta (na rysunku z symbolem 1UM). Z kolei miejsce, w którym stał jeszcze nie tak dawno Pałac Ślubów (2UM), od ubiegłego roku ma nowego właściciela. Na przełomie października i listopada norweska spółka Genfer kupiła teren o powierzchni 3,5 tys. m kw. od Millenium Rondo. Genfer jest właścicielem sieci hoteli Puro, która wkrótce będzie obecna w siedmiu miastach Polski. To właśnie Genfer wystąpił z prośbą o zmiany w planie zagospodarowania dla terenu przy al. Korfantego. Chodziło m.in. o ustalenie dojazdu do działki. Samochody będą mogły podjechać pod wejście do obiektu, które będzie zlokalizowane od strony al. Korfantego. Inwestor skorzysta z istniejących dróg. Poprowadzi wyjazd i wjazd tam, gdzie obecnie znajdują się równoległe ciągi komunikacyjne po północnej (1KDP) oraz południowej (2KDP) stronie działki. Z drogi oddzielającej działkę od tej należącej do miasta będzie ponadto wjazd do parkingu podziemnego. Inwestor chciał też zwiększenia wysokości zabudowy do 80 m. Jednak miasto nie zgodziło się na takie rozwiązanie i maksymalnie powstanie tam budynek 50-metrowy. To oznacza, że hotel będzie o około 10 m niższy niż Superjednostka. Zmianie uległy niektóre funkcje wewnątrz budynku. Do tej pory I i II kondygnacje w zasadzie nie mogły być przeznaczone pod usługi hotelowe. Teraz  inwestor będzie miał większą swobodę. Na parterze będzie też mógł powstać na przykład bank. O samej inwestycji wiadomo niewiele. Budynek projektuje pracownia Tomasza Koniora, ale wygląd katowickiego Puro Hotel nie jest jeszcze znany. Mówi się o tym, że budowa miałaby ruszyć w przyszłym roku. Na nasze pytania dotyczące hotelu spółka nie odpowiedziała.

Dzisiaj ostatni dzień wyłożenia planu w wydziale budownictwa i planowania przestrzennego (Rynek 13, pokój nr 512). Uwagi do projektu uchwały można składać do 20 listopada. Jeśli nie wpłyną żadne, to prawdopodobnie plan znajdzie się w porządku obrad styczniowej sesji rady miasta.


Tagi:

Komentarze

 1. Zdzisław 14 listopada, 2018 at 2:53 pm - Reply

  Dziwić musi (!) to,że w okresie licznych konferencji w Katowicach ( w tym międzynarodowych) od lat razi
  pustką,dawny budynek ,ładny budynek hotelu przy ul.Korfantego (róg Piotra Skargi).Zarząd miasta Katowic do dzisiaj nie wpłynął na to,aby budynek dawnego hotelu został włączony do użytkowania. Jak tak można ?! W grudniu przyjadą uczestnicy Ecco konferencji,około 30 .000 osób;nie będzie w Katowicach tylu miejsc hotelowych.

 2. Piotr 7 listopada, 2018 at 4:21 pm - Reply

  Kiedy zadeklarowany (!!) remont ul Dworcowej ?
  Kiedy Epione rozpocznie remont elewacji, swojego zespołu kamienic, co deklaruje od kilku (!!) lat.
  Co z rewitalizacją “obiektów” krakusów przy ul Dworcowej ??

 3. Maz 6 listopada, 2018 at 3:34 pm - Reply

  Dlaczego? Tam pasuje dominanta!!!!!

  • Ehhh 6 listopada, 2018 at 9:29 pm Reply

   Dokładnie. Altus i KTW w bliskiej okolicy, a tutaj robią miejsce na karzełka który zniknie na tle superjednostki.

 4. juro 6 listopada, 2018 at 1:37 pm - Reply

  Coraz bliżej? Jak się miasto nie zgodziło na 80m to hotel może się nigdy nie pojawić w tym miejscu i zostaniemy z “dziadoparkingiem” na lata.

Dodaj komentarz

*
*