Reklama

Danuta Kamińska przestanie być skarbnikiem Katowic

Grzegorz Żądło
Danuta Kamińska po 25 latach pracy w Urzędzie Miasta Katowice przestanie pełnić funkcję skarbnika miasta. Wszystko dlatego, że została we wtorek wybrana do zarządu metropolii. Choć mogłaby łączyć obie funkcje, z pracy w urzędzie zrezygnuje. Z odejściem pani skarbnik liczy się też prezydent Katowic, zwłaszcza że sam wysunął jej kandydaturę.

W głosowaniu na członków zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Danuta Kamińska dostała najwięcej głosów (40). Tuż po wyborze nie chciała jeszcze przesądzać czy nowa funkcja będzie oznaczała dla niej koniec pracy w urzędzie miasta. – Decyzja należy do prezydenta – powiedziała nam skarbnik. Zaraz dodała jednak: Nie ma zakazu łączenia takiej funkcji z praca skarbnika, ale jest kwestia możliwości czasowych. Praktycznie, nie jest możliwe łączenie tych dwóch funkcji. Za dużo spraw w metropolii jest do zrobienia. 

Marcin Krupa zdaje sobie sprawę, że będzie musiał poszukać nowego skarbnika dla Katowic. – Zobaczymy jak to będzie wyglądać w praktyce, ale w miarę upływu czasu zadań i pracy w metropolii będzie coraz więcej. Na pewno pani skarbnik nie opuści nas w ciągu kilku tygodni, bo musi dokończyć budżet – powiedział prezydent Katowic.

Danuta Kamińska jest skarbnikiem Katowic od 2001 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*