Reklama

Dał sprzedawcy zabawkowe 200 zł i uciekł. Policja szuka mężczyzny

Redakcja
Chciał oszukać sprzedawcę i zapłacić zabawkowym banknotem. Policjanci z Katowic poszukują mężczyzny, który dał sprzedawcy 200 złotych z napisem „souvenir”.

W Katowicach klient zapłacił zabawkowym banknotem. Chciał w ten sposób oszukać sprzedawcę. Doszło do tego w sklepie sieci Żabka przy pl. Oddziałów Młodzieży Powstańczej 2. Do sklepu wszedł mężczyzna ubrany w spodnie koloru szarego, buty koloru szarego, kurtkę koloru czarnego oraz czapkę koloru czarnego z żółtym pomponem oraz żółtą, uśmiechniętą „buźką”. Wziął produkt z półki znajdującej się przy ladzie i poprosił o kolejny produkt z półki znajdującej się za sprzedawcą. Kiedy produkty leżały ma ladzie, mężczyzna podał sprzedawcy banknot o nominale 200 zł. Sprzedawca od razu zorientował się, że to nie pieniądze. Banknot nie posiadał znaku wodnego ani pozostałych zabezpieczeń, a po prawej stronie znajdował się napis ”Nie jestem środkiem płatniczym” i „Souvenir”.

Podejrzany zabrał szybko produkty z lady i wybiegł ze sklepu. Wszystko nagrały kamery monitoringu. Mężczyzna jest podejrzewany o usiłowanie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Świadkowie zdarzenia i osoby, które znają tożsamość mężczyzny, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 47 851 29 61, 47 851 25 52 lub pod adresem e-mail: [email protected]


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*