Reklama

Czym jest kredyt balonowy i kiedy warto po niego sięgnąć?

Przymierzasz się do zakupu pojazdu, jednak tylko częściowo chcesz sfinansować go gotówką? Jeśli interesuje cię kredyt samochodowy, nie ograniczaj się wyłącznie do porównania standardowych ofert. Coraz większą popularnością cieszy się kredyt balonowy – sprawdź, na czym polega i dla kogo jest dobrą opcją.

Standardowe kredyty samochodowe nadal cieszą się największym zainteresowaniem. Taka oferta interesuje przede wszystkim osoby, które – po kilku latach spłacania zobowiązania – chcą stać się właścicielami auta. Alternatywnym rozwiązaniem jest kredyt balonowy.

Kredyt balonowy – na czym polega?

Kredyt balonowy, choć należy do grupy kredytów samochodowych, nieco różni się od standardowej oferty finansowania. Jego cechą charakterystyczną są niskie miesięczne raty oraz wysoka ostatnia rata – tzw. rata balonowa. Atutem jest niska wpłata własna oraz krótki czas trwania finansowania.

Dla kredytu balonowego typowe jest zakończenie umowy na kilka różnych sposobów:

· spłata raty balonowej, w efekcie czego pojazd przechodzi na własność kredytobiorcy,

· refinansowanie spłaty raty balonowej, co pozwala na stanie się właścicielem pojazdu,

· sprzedaż auta dealerowi i wymiana samochodu na nowy bez konieczności angażowania środków własnych.

Szczególnie opłacalna jest ostatnia opcja, ponieważ pozwala na użytkowanie pojazdów będących stale na gwarancji producenta. Pozwala to uniknąć nieprzewidzianych wydatków w związku z ewentualną naprawą pojazdu.

Temat kredytu balonowego został dość szczegółowo podjęty w artykule dostępnym pod adresem: https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-balonowy-czy-sie-oplaca/. Można się z niego dowiedzieć wiele cennych wskazówek.

Kiedy warto zdecydować się na kredyt balonowy?

Wielość zalet sprawia, że kredyt balonowy jest opcją finansowania korzystną dla wielu osób. Takie rozwiązanie powinni rozważyć przede wszystkim kredytobiorcy, którym zależy na:

· niskiej racie – kalkulacja kredytu samochodowego pokazuje, że miesięczne zobowiązanie może być nawet kilkaset złotych niższe;

· niskim wkładzie własnym – tego rodzaju finansowanie dostępne jest już przy wkładzie własnym od 0%, co oznacza brak konieczności środków własnych do uruchomienia kredytu.

Z takiej opcji coraz częściej korzystają osoby, które – na wzór zachodnich kierowców – wolą użytkować samochód niż go posiadać. Kredyt balonowy bazuje na nowoczesnym modelu finansowania auta opartego o wartość rezydualną. Jego istotą jest cykliczna wymiana auta (TCM) bez konieczności angażowania środków własnych.

Porównaj kredyty, by wybrać korzystnie

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję co do finansowania, porównaj dostępne oferty. Określ interesujące cię parametry i sprawdź, który model kredytu będzie lepszy dla ciebie.

Pamiętaj! Oferty kredytowe znacząco się różnią, więc wybór przypadkowej opcji finansowej może cię wiele kosztować. Warto więc poświęcić choćby kilkanaście minut na szybką .

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*