Reklama

Czy na dom modułowy potrzebne jest zezwolenie?

Nowoczesna sztuka budownictwa daje dzisiaj inwestorom ogrom możliwości. Co więcej, zmieniające się przepisy prawa w zakresie budownictwa pozwalają stawiać nieruchomości całoroczne bez koniecznego pozwolenia na budowę. Trzeba przyznać, że taka opcja cieszy się dzisiaj ogromnym powodzeniem. Coraz częściej na działkach budowlanych stawiane są między innymi domy modułowe bez pozwolenia.

Domy modułowe bez pozwolenia na budowę – wymagania techniczne i ograniczenia

Warto wiedzieć, że prawo budowlane przewiduje możliwość budowy nieruchomości bez spełniania żmudnych, czasochłonnych i związanych z mnogością formalności warunków. Gotowe domy modułowe bez pozwolenia są legalne, jeśli ich metraż po obrysie nie jest większy niż 70 metrów kwadratowych. Na taką budowę nie jest wymagane nawet zgłoszenie.

Co więcej, domy modułowe całoroczne bez pozwolenia można stawiać, jeśli działka, na której taka nieruchomość zostanie wybudowana, ma co najmniej 500 metrów kwadratowych. Oznacza to, że na terenie o wielkości na przykład 1000 metrów kwadratowych można postawić dwa domy modułowe bez pozwolenia.

Gotowe domy modułowe bez pozwolenia – dlaczego warto?

Czy wiesz, dlaczego coraz więcej inwestorów decyduje się na domy modułowe bez pozwolenia? Cena takich nieruchomości jest znacznie niższa, aniżeli domów wybudowanych zgodnie z tradycyjną sztuką budownictwa. To jeszcze nie wszystko, bowiem oszczędność finansowa nie jest jedynym walorem.

Należy zaznaczyć, że domy modułowe stawia się naprawdę szybko, wystarczy maksymalnie kilka tygodni, aby móc zamieszkać w takiej przestrzeni. Jak sama nazwa wskazuje, dom powstaje z gotowych modułów, które są ze sobą zespolone. Dodatkowo można je ocieplać, aby mogły służyć przez cały rok.

Dla kogo domy modułowe bez pozwolenia są dobrym rozwiązaniem?

Jeszcze do niedawna domy modułowe stawiane były przede wszystkim na działkach rekreacyjnych w ramach tworzenia nieruchomości idealnych do sezonowego wypoczynku. Dzisiaj z powodzeniem domy modułowe dom całoroczny bez pozwolenia 70m2 stawia się na działkach budowlanych, a tego rodzaju obiekty służą do standardowego mieszkania i funkcjonowania w nich na co dzień. Co istotne, nowoczesna sztuka budownictwa pozwala tak zaprojektować tego rodzaju nieruchomości, aby były one w pełni komfortowe dla całych rodzin. Świetną opcją jest dom modułowy z poddaszem, dzięki któremu domownicy zyskują dodatkową przestrzeń.

Eksperci potwierdzają również, że domy modułowe bez pozwolenia doskonale sprawdzają się jako nieruchomości całoroczne, ponieważ ich konstrukcja jest idealnie mocna i trwała, a jej żywotność ocenia się na co najmniej kilkadziesiąt lat.

Domy modułowe bez pozwolenia – sprawdź nowoczesne projekty

Moda na trwałe domy modułowe bez pozwolenia przyszła do nas z Zachodu, takie nieruchomości cieszą się też ogromnym powodzeniem w Skandynawii. Warunki w Polsce pozwalają na ich stawianie i mieszkanie w nich bez żadnych przeszkód.

Jeśli interesuje Cię inwestycja w dom modułowy bez pozwolenia, sprawdź na https://www.extradom.pl/, jakie projekty domów w ramach ich powstawania są możliwe. Czy wiesz, że rządowy program ułatwiający inwestorom możliwość budowania własnych nieruchomości bez pozwolenia zakłada nawet dostęp do takich projektów za złotówkę? Dzięki temu wygenerujesz kolejne oszczędności, ponieważ na projekt standardowego domu wolnostojącego musiałbyś wydać co najmniej kilka tysięcy złotych.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*