Reklama

Kierunki przyszłości znajdziesz w szkole TEB Edukacja w Katowicach

Zmiana kwalifikacji nie musi wiązać się z poświęceniem kilku następnych lat na naukę kolejnej profesji. Czasem wystarczy skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań, jakie umożliwia szkoła TEB Edukacja w Katowicach.

Technik masażysta z elementami fizjoterapii

Jako słuchacz tego kierunku nabędziesz umiejętności m.in. z zakresu masażu leczniczego, sportowego, kosmetycznego. W ramach 2-letniego kierunku w szkole TEB Edukacja zwiększono liczbę godzin fizjoterapii, by absolwenci zyskali przewagę na rynku pracy. Jak podkreśla jedna ze słuchaczek Joanna Brusik, ważne dla niej było, że w szkole TEB Edukacja miała możliwość nauki na sprzętach wykorzystywanych w gabinetach masażu i fizjoterapii.

Technik dentystyczny z technologią CAD/CAM

Jako technik dentystyczny będziesz projektować i wykonywać protezy zębów oraz aparaty ortodontyczne. Dobrze wykwalifikowani specjaliści są obecnie w cenie, zwłaszcza, że pracują przede wszystkim za pośrednictwem cyfrowej technologii CAD/CAM. Tutaj wyjątkowo liczą się precyzja i wyobraźnia, a także oczywiście wiedza z zakresu protetyki, stomatologii i ortodoncji. Państwowy dyplom potwierdzający kwalifikacje, który słuchacz otrzymuje po pozytywnie zaliczonym egzaminie zawodowym, uprawnia do wykonywania zawodu nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Dodatkowo osoby podejmujące naukę na tym kierunku mają możliwość uzyskania certyfikatu Denon Dental oraz Natrodent/3Shape, który potwierdza zdobycie podstawowych umiejętności projektowania w systemie CAD/CAM.

Higienistka stomatologiczna

Kierunek ten daje możliwość zdobycia uprawnień do pracy w branży stomatologicznej w 2 lata. W tym przypadku zakres obowiązków jest stosunkowo szeroki – jako higienistka będziesz samodzielnie wykonywać sporą część zabiegów, a także zajmować się diagnozowaniem jamy ustnej pacjenta i edukacją w zakresie jej higieny. Warto podkreślić, że już po roku nauki otrzymujesz dyplom pomocy dentystycznej.

Technik elektroradiolog

A co z ludźmi o bardziej technicznych zamiłowaniach? Dużym zainteresowaniem cieszy się kierunek technik elektroradiolog, którego praca w czasach ciągłego rozwoju technologicznego pełna jest codziennych wyzwań i na pewno rozemocjonuje ścisłe umysły.

Jako technik elektroradiolog będziesz świadczyć usługi medyczne w zakresie diagnostyki obrazowej, elektromedycznej i radioterapii; zajmować się wykonywaniem badań obrazowych i elektromedycznych. W swojej pracy będziesz korzystać z wiedzy dotyczącej metod diagnostycznych wykorzystujących promieniowanie rentgenowskie, promieniowanie gamma, protonowe i neutronowe, a także pole magnetyczne i ultradźwięki. Osoby, które zdobędą tytuł technika elektroradiologa bez problemu odnajdują się na rynku pracy. Zapotrzebowanie na tych specjalistów jest bardzo duże, podejmują oni pracę w pracowniach diagnostyki obrazowej, których liczba systematycznie wzrasta.

Opiekun medyczny z aktywizacją seniora

Na tym kierunku nauczysz się udzielania wsparcia, opieki oraz pielęgnacji osobie starszej i niesamodzielnej. Dowiesz się, w jaki sposób asystować zespołowi medycznemu oraz współpracować z terapeutami. Poza tym zdobędziesz wiedzę z zakresu terapii zajęciowej oraz rozpoznawania i rozwiązania problemów opiekuńczych podopiecznych. Tylko w TEB Edukacja program nauczania na tym kierunku został rozszerzony o przedmiot „Aktywizacja seniora”. Podczas tych zajęć poznasz metody organizacji czasu wolnego dla osób starszych.

Terapeuta zajęciowy z arteterapią

Na tym kierunku nauczysz się prowadzić różne formy i techniki terapii zajęciowej w procesie leczenia oraz rehabilitacji chorych. Pełnić będziesz istotną rolę jako członek zespołu terapeutycznego wszędzie tam, gdzie występuje potrzeba rehabilitacji i leczenia.

Tylko w TEB Edukacja został wyodrębniony przedmiot Arteterapia, który przygotowuje słuchaczy do wykonywania terapii za pomocą różnych rodzajów sztuki. Kierunek ten doskonale przygotowuje do pojęcia pracy w placówkach rehabilitacyjnych, sanatoriach, domach pomocy społecznej oraz hospicjach.

Technik farmaceutyczny – nowy nabór

Także w przypadku na powrót uruchomionego kierunku technik farmaceutyczny mentorami słuchaczy są doświadczeni praktycy tego zawodu. Dodatkowym atutem są także partnerzy, którzy biorą pod opiekę kierunki w stabilnych i efektywnych placówkach (Kamsotf, Fagron). Bardzo istotnym elementem również jest bliska współpraca z wieloma aptekami na lokalnym rynku, dzięki czemu wielu z naszych uczniów już w trakcie nauki odnajduje swoje przyszłe miejsce pracy.

Akademia III Wieku

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich osób 50+, które chcą wykorzystać wolny czas na zdobycie nowych umiejętności i przy okazji poznać ciekawych ludzi. Od września ruszają zajęcia w Akademii III Wieku w Katowicach.

Akademia III Wieku w Katowicach jest ofertą przygotowaną przez szkołę TEB Edukacja dla osób powyżej pięćdziesiątego roku życia. W ramach nauki prowadzone są kierunki kształcenia, podczas których można nie tylko nauczyć się nowych umiejętności, ale również rozwijać swoje pasje i poznawać ciekawych ludzi. Zajęcia odbywają się w grupach koedukacyjnych i jednolitych wiekowo.

Ruszyły zapisy na kierunki: Kosmetyka 50+, Masaż 50+, Warsztaty terapii manualnej.

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe (KKZ)

Ponadto, TEB Edukacja w Katowicach posiada bogatą ofertę KKZ, w ramach których zyskujesz elastyczność kształcenia, krótszy czas edukacji i możliwość zdalnego zdobywania wiedzy. Niewątpliwie ogromną zaletą KKZ jest fakt, iż skorzystać z nich mogą osoby nieposiadające wykształcenia średniego.

Bogata oferta KKZ szkoły obejmuje kierunki, takie jak: Technik informatyk, Fryzjerstwo z certyfikatem Schwarzkopf Professional, Grafika komputerowa i multimedia, Kosmetyka twarzy, Programowanie i bazy danych, Rachunkowość z certyfikatem InsERT i wiele innych.

Dodatkowym atutem tej formy nauki jest uzyskanie dyplomu zawodowego, dla osób które posiadają średnie wykształcenie.

Więcej informacji znajdziesz na www.teb.pl  lub kontaktując się z nami:

TEB Edukacja w Katowicach

Ul. Pułaskiego 25

40-001 Katowice

Tel. 32 352 07 77

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*