Reklama

Co dzieje się w Katowicach z okazji Dnia Dziecka? Podpowiadamy gdzie można się wybrać

Redakcja
Dzień Dziecka to przede wszystkim kosmiczna impreza na Rynku. Rodzice też znajdą tu coś dla siebie. Oprócz zabawy dla dzieci, odbędą się warsztaty zdrowia dziecka. Jednak z okazji dnia dziecka atrakcji nie zabraknie również w kinie i muzeum. Poniżej kilka propozycji na 1 czerwca.

Kosmiczny dzień dziecka, Rynek

W sercu Katowic pojawi się UFO. Podczas wydarzenia na katowickim Rynku, każdy uczestnik otrzyma kosmiczne czułki. Później dzieci będą mogły wziąć udział w kosmicznych atrakcjach. Będzie m.in. tor samochodowy, zjeżdżalnia „Rakieta Kosmiczna”, park rowerowy, wielkie gry planszowe i malarski plener. To dla dzieci. Z kolei dorośli będą mogli dowiedzieć się od ekspertów jak prawidłowo zadbać o zdrowie dziecka. Warsztaty poprowadzą m.in. dietetycy, rehabilitanci, logopedzi. Impreza rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa do 18.

Zaczarowany świat przytulanek, Muzeum Historii Katowic

Bajka o zagubionym w świecie dorosłych misiu Rudolf, opowieść o tym skąd się wzięły przytulanki i zabawa „stary niedźwiedź mocno śpi”. Wydarzenie w siedzibie Muzeum przy ul. ks. J. Szafranka 9 jest przeznaczone dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat. Zapisy pod numerem telefonu: 32/ 256-18-10 (wew. 117). Więcej TUTAJ.

Filmowy dzień dziecka, kino Kosmos

Odbędą się dwa pokazy. Pierwszy, o godzinie 11, dla młodszych (od 6 do 10 lat). Podczas niego dzieci poznają historię kina i zobaczą pierwszy film science fiction pt. „Podróż na księżyc”. Z kolei drugi pokaz (od 12 lat) rozpocznie się o godzinie 18. Zostanie wyświetlony film pt. „Za niebieskimi drzwiami”. Bilety od 12 zł. Więcej TUTAJ.

Bajtle na pokład! – Giszowiecki Dzień Dziecka, pl. Pod Lipami 1

Tematem przewodnim imprezy dla dzieci będą piraci i morskie przygody. Odbędą się m. in. teatralne warsztaty, gry i zabawy sportowe, występy muzyczne oraz taneczne. Dzieci będą mogły zobaczyć spektakl pt. „Mały książę”. Poza tym na miejscu pojawi się małe wesołe miasteczko, a watę cukrową będzie można dostać za „piracki” uśmiech. Początek imprezy od godziny 15. Wesołe miasteczko będzie dostępne już od 14. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*