Reklama

Ciężarówka spadła z wiaduktu z wysokości 15 metrów. Kierowca przeżył

G. Ż.
Do groźnego wypadku doszło w środę w nocy na ul. Pszczyńskiej w Katowicach. Ciężarówka z naczepą spadła z wiaduktu i 15 metrów niżej wylądowała przy torowisku. Kierowca został ranny, ale jego życiu nic nie zagraża. Od rana na DK 86 tworzyły się korki. Teraz droga jest przejezdna, ale niewykluczone, że pojawią się jeszcze utrudnienia w ruchu.

Na razie o wypadku niewiele wiadomo. Około godz. 21.40 kierowca ciągnika siodłowego z naczepą, jadący w kierunku Tychów, z nieznanych przyczyn zjechał z drogi, przebił barierki i spadł 15 metrów niżej. Jak ustaliła policja, mężczyzna nie zmienił skrajnego prawego pasa na środkowy i dlatego spadł z drogi. Kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń, ale został odwieziony do szpitala.

Do wypadku doszło pomiędzy węzłem Murckowska i skrzyżowaniem DK 86 z ul. 73 Pułku Piechoty. Na razie nie wiadomo w jaki sposób ciężarówka, która przewoziła oranżadę, zostanie wyciągnięta spod wiaduktu. Jeśli będzie to konieczne, ruch w kierunku Tychów zostanie zamknięty. Prawdopodobnie cała operacja odbędzie się dopiero po zakończeniu popołudniowego komunikacyjnego szczytu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*