Reklama

Choinka za krew. Leśnicy będą rozdawali drzewka honorowym dawcom

Akcja „Choinka dla życia” w 2021 roku, fot. https://www.facebook.com/RDLPwKatowicach.

Łukasz Kądziołka
Leśnicy rozdadzą choinki honorowym dawcom krwi. To coroczna świąteczna akcja. Jutro drzewko będzie można dostać m.in. w Katowicach.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia po raz kolejny odbędzie się ogólnopolska akcja „Choinka dla życia”. W środę w całym kraju leśnicy pojawią się przy punktach, w których można oddać krew. Zasady są proste. Każdy, kto 14 grudnia przyjdzie i podzieli się swoją krwią lub jej składnikami, otrzyma naturalne drzewka świąteczne. Akcja odbędzie się we współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, łącznie w ponad 40 punktach w całej Polsce.

Jak informują Lasy Państwowe, drzewka pochodzą ze specjalnych plantacji choinkowych. Najczęściej są to miejsca w lesie, na których nie mogą rosnąć wysokie drzewa, np. pod liniami energetycznymi. W woj. śląskim akcja odbędzie się w RCKiK Racibórz, RCKiK Opole, RCKiK Katowice. Leśnicy dopasowali liczbę drzewek, do dziennej liczby dawców. W Katowicach przy ul. Raciborskiej 15 będzie na honorowych dawców czekać około 100 drzewek.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*