Reklama

Boisko na południu Katowic przejdzie gruntowny remont. Ruszyła inwestycja za 4,5 mln złotych

Redakcja
Ważny obiekt sportowy na południu Katowic doczekał się remontu. Rozpoczęły się prace na terenie przejętego od Spółki Restrukturyzacji Kopalń boiska MK Górnik Katowice.

Na obiekcie przy ul. Boya-Żeleńskeigo trenował kiedyś jeden z najbardziej znanych i zasłużonych katowickich piłkarzy – Jan Furtok. Od lat niszczał i był zaniedbany. Katowice przejęły od SRK nieruchomości wraz z boiskiem w 2018 roku. Teraz, po 5 latach, rozpoczyna się wyczekiwana inwestycja. Na teren obiektu klubu sportowego Murcki Kostuchna Górnik Katowice wjechał już ciężki sprzęt. Po zakończeniu boisko będzie wykorzystywane przez piłkarzy MK Górnika, w tym przez ok. 100 dzieci należących do akademii szkolącej młodych sportowców.

Wykonawca, firma Rail STM Sp. z o.o. z Tychów, ma około rok na przeprowadzenie gruntownego remontu. Teren obiektu to ponad 22,8 tys. m kw. W ramach prac wykonawca odtworzy płytę boiska. Trzeba będzie także wyburzyć część infrastruktury – m.in. zdemontowany zostanie istniejący budynek magazynowy, gospodarczy, a także ogrodzenia i piłkochwyty oraz istniejące słupy oświetleniowe. Wyremontowane zostaną istniejące schody zewnętrzne i mur oporowy. Oprawy oświetleniowe na boisku zostaną wymienione. Teren obiektu będzie wyrównany. Płyta boiska zostanie wyposażona w systemy nawadniające. Zmieni się również otoczenie boiska. Wybudowana zostanie infrastruktura drogowa – drogi dojazdowe i parkingi, a także nowe oświetlenie. Pojawią się nowe drzewa i krzewy.

Koszt inwestycji to prawie 4,5 mln zł, z czego 90% środków pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład.


Tagi:

Komentarze

 1. rozwój 16 lipca, 2023 at 5:06 pm - Reply

  To może jeszcze jedna informację trzeba podać, skąd pochodzi 90% środków z Rządowego Funduszu Polski Ład?

 2. Won 16 lipca, 2023 at 6:56 am - Reply

  kilka lat temu na rozwój Katowice nie było 300 tysięcy dać na 1 ligę ….rozwój eksmisja.
  UM wszyscy won !

 3. Facet 15 lipca, 2023 at 6:45 pm - Reply

  Super informacja! Nie będzie trzeba pół miasta na piłkę dymać! 🙂

Dodaj komentarz

*
*