Reklama

Błąd ortograficzny na tablicy z nazwą skweru. MZUiM już poprawia

G. Ż.
Nasz czytelniczka zwróciła uwagę, że na tablicy z nazwą skweru w Dolinie Trzech Stawów jest błąd ortograficzny. Miasto przeprasza za pomyłkę i już poprawia tablicę.

Pani Jola zauważyła, że na tablicy z nazwą Skweru 304 Dywizjonu Bombowego “Ziemi Śląskiej” w słowie ziemi są dwa i (jak na zdjęciu). – Czy nie powinno być “Ziemi Śląskiej” – pytała nas czytelniczka. Oczywiście miała rację. Poprosiliśmy o “interwencję” urząd miasta. – W imieniu MZUiM przepraszam za błąd, który znalazł się w nazwie tablicy kierującej “Skwer 304 Dywizjonu Bombowego „Ziemi Śląskiej”. Pomyłka nastąpiła w procesie produkcji, niestety nie została zauważona. Za pośrednictwem portalu Katowice24.info pragnę również podziękować czytelniczce, która słusznie wytknęła ortograficzną gafę. Odpowiednie służby MZUiM już udały się na miejsce, więc do tego momentu tablica powinna już być poprawiona – poinformował nas Krzysztof Kaczorowski z biura prasowego UM Katowice.

Skwer 304 Dywizjonu Bombowego “Ziemi Śląskiej” mieści się przy ul. Trzech Stawów w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Muchowiec. Nazwa została mu nadana uchwałą rady miasta na sesji 16 września 2015 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*