Reklama

Bilans Tour de Pologne: 31 odholowanych samochodów

G. Ż.
31 samochodów zostało odholowanych z katowickich ulic w związku z rozgrywanym wczoraj w Katowicach drugim etapem tegorocznego Tour de Pologne. Większość właścicieli odebrała już swoje auta z parkingu przy ul. Roździeńskiej w Szopienicach. Przed południem stały tam już tylko cztery samochody ściągnięte z ulic w ostatnich kilkudziesięciu godzinach.

31 odholowanych aut to dokładnie tyle samo ile w ubiegłym roku. – Od kiedy z trasy Tour de Pologne zniknęła ulica Ceglana, liczba usuwanych pojazdów zmniejszyła się mniej więcej o połowę – mówi Piotr Piętak, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Katowicach.

Większość samochodów została już odebrana z parkingu. Co ciekawe, stoi na nim dostawczak, który został odholowany… rok temu i do tej pory nikt się po niego nie zgłosił.

Skąd w ogóle kierowca ma wiedzieć, że to straż miejska a nie np. złodzieje zajęli się jego samochodem? – Przepis obliguje nas do tego, żeby każdy taki samochód zgłosić policji, która wprowadza go centralnej ewidencji pojazdów usuniętych. Jednocześnie wysyłamy zawiadomienie na adres właściciela pojazdu z informacją o miejscu, w którym może go odebrać – tłumaczy Piętak.


Tagi:

Komentarze

  1. Ruda 14 lipca, 2016 at 2:48 pm - Reply

Dodaj komentarz

*
*