Reklama

Tour de Pologne w Katowicach: utrudnienia już od poniedziałku

Redakcja
Teoretycznie od dzisiaj na kilku ulicach w centrum miasta nie można już zaparkować samochodu. Teoretycznie, bo straż miejska zajmie się kierowcami niestosującymi się do znaków dopiero od jutra.

W środę przez Katowice przejedzie peleton wyścigu Tour de Pologne. Jak co roku, oznacza to duże utrudnienia w poruszaniu się po mieście. Muszą się z nimi liczyć zarówno kierowcy (szczegóły TUTAJ), jak i pasażerowie komunikacji miejskiej (o szczegółach czytaj TUTAJ). Na 25 ulicach już pojawiły się znaki zakazu zatrzymywania się, a te informujące o parkingach zostały zasłonięte. Dodatkowo pod znakami zostały zamontowane tabliczki informujące w jakich dniach obowiązują tymczasowe przepisy.

Przykładowo, już dziś na odcinku Al. Korfantego od Ronda do ul. Olimpijskiej nie powinno być na parkingu żadnych samochodów. – Mamy pierwszy dzień roboczy nowego weekendu, dajemy jeszcze trochę czasu kierowcom na zapoznanie się z nowym oznakowaniem – mówi Piotr Piętak, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Katowicach.

Dodaje, że od wtorku straż będzie reagowała na Korfantego bardziej zdecydowanie, a po północy w środę również na innych ulicach. – Tam gdzie są tabliczki informujące o tym, że samochód może zostać odholowany, trzeba je traktować bardzo poważnie. Jeśli będzie trzeba, będziemy auta wywozić. Bezpieczeństwo kolarzy jest w tym momencie najważniejsze – wyjaśnia Piętak.

Koszt odholowania i mandatu za parkowanie w niedozwolonym miejscu może wynieść nawet około 700 zł. W tamtym roku podobnymi kosztami zostało obciążonych 31 właścicieli aut. W rekordowym roku było ich aż 57.

Jak wyjaśnia straż, nie można tłumaczyć się tym, że np. dwa tygodnie wcześniej ktoś wyjechał na wakacje i nie miał szans zastosować się do tymczasowych znaków. – Bywały takie sytuacje. Takiej osoby nie ukarzemy mandatem, ale koszt wywiezienia samochodu i jego postoju na parkingu będzie musiała ponieść – informuje Piotr Piętak.

Najbardziej powinni uważać kierowcy parkujący swoje auta na Al. Korfantego i ul. Poniatowskiego. To właśnie z tym miejsc w ubiegłym roku zostało odholowanych najwięcej samochodów.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*