Reklama

Biegli za tramwajem z Sosnowca do Katowic

Ł. K.
Dzisiaj odbył się bieg wzdłuż linii tramwajowej numer 15. Z Sosnowca do Katowic pobiegło ponad 300 osób. Najszybszy mężczyzna dotarł do mety w 55 minut.

Bieg trasą linii tramwajowej numer piętnaście zorganizowano po raz 3. Start odbywa się raz w jednym, raz w drugim mieście. Nie bez powodu. – Chcemy uciąć te animozje śląsko-zagłębiowskie i pozbawić co poniektórych komentarzy, że taki albo taki kierunek jest właściwy. Chcemy, żeby bieganie łączyło i było ponad granicami – mówi Magdalena Michniak, organizator biegu „15tka”

Najszybszy okazał się Mateusz Semper. Zwycięzca dotarł do mety w nieco ponad 55 minut. Jak mówi, wolne od biegania robi sobie tylko w święta i nowy rok. Poza tym trenuje codziennie. – Ja się bawię bieganiem. Startuję ze wszystkim. Góry, przełaje, stadion, przeszkody. To jest przygoda. Ja to od 6 lat trenuję, taka moja pasja. Im dłużej trenuję, tym większą sprawia mi to przyjemność – mówi Mateusz.

Na mecie każdy z zawodników dostał medal. Dla najlepszych były puchary i upominki od sponsorów.


Tagi:

Komentarze

  1. DejV 10 września, 2017 at 10:28 am - Reply

    Niech organizatorzy takich wydarzeń pomyślą też o innych ludziach, bo pozamykanie wszystkich ulic jest nienormalne . Potrzeba jechać do pracy, szpitala itp, a wszystko pozamykane !! Skandal!!

Dodaj komentarz

*
*