Reklama

Belg idzie do rozbiórki. Deweloper ogrodził parking

Ł. K.
Centrum handlowe na os. Paderewskiego zostanie wyburzone. W tym tygodniu budynek wraz z otaczającym go parkingiem został ogrodzony. Kierowcy nie zaparkują tu już za darmo, jak robiło wiele osób.

Informacje o tym, że wybudowane w latach 90-tych centrum handlowe przy ul. Granicznej przejdzie do historii pojawiały się od początku tego roku. To wtedy Equal III – spółka córka Cavatina S.A., która w Katowicach wybudowała już Global Office Park na Mickiewicza i buduje Grundmanna Office Park na Załężu – złożyła w Urzędzie Miasta wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla inwestycji na os. Paderewskiego. W następnych miesiącach z Belga wyprowadzali się kolejki najemcy. Spółka Equal III kilka miesięcy temu otrzymała pozwolenie na rozbiórkę centrum handlowego, a kilka dni temu na pozwolenie budowę nowego kompleksu biurowo-usługowo-mieszkalnego. W tym tygodniu teren nieruchomości został ogrodzony. To oznacza, że kierowcy już nie mogą zostawiać tu samochodów, jak działo się do tej pory. Na ogrodzeniu wywieszono informacje o zakazie parkowania.

Na razie spółka nie podaje, kiedy zamierza rozpocząć wyburzanie Belga. Nie chce też zdradzać szczegółów dotyczących przyszłości działek u zbiegu ulic Przemysłowej i Granicznej. Jak poinformował nas Łukasz Zarębski, szef marketingu w Cavatinie, w tej chwili spółka nie będzie informowała o obiektach, które staną na miejscu Belga. Trzeba też jeszcze poczekać na wizualizacje. Jednak z wcześniejszych publikacji w mediach można dowiedzieć się, że będą to dwa budynki wysokie na maksymalnie 20 metrów i liczące 5 kondygnacji. Zabudowania zostaną zlokalizowane mniej więcej w tym samym miejscu, w którym obecnie znajduje się Belg, czyli będą odsunięte od ul. Granicznej.


Tagi:

Komentarze

  1. Miko 23 października, 2023 at 8:30 am - Reply

    Szkoda, że zabudowania nie będą przesunięte do ulicy Granicznej, ale niestety nie pozwala na to MPZP, więc będziemy skazani na parking przed budynkiem.

Dodaj komentarz

*
*