Reklama

Będzie remont skate parku przy Pomniku Trudu Górniczego

G. Ż.
Zakład Zieleni Miejskiej przeprowadzi w tym roku remont skate parku przy Pomniku Trudu Górniczego na os. Paderewskiego. Oprócz naprawy nawierzchni, na placu ma się pojawić nowe urządzenie.

W budżecie na 2021 rok ZZM zarezerwował na ten cel 200 tys. zł, choć na razie trudno powiedzieć ile będą kosztowały prace. Wszystko okaże się po sporządzeniu projektu i rozstrzygnięciu przetargu.

Skate park przy PTG ma już ponad 10 lat i przez ten czas przyciągał miłośników jazdy na deskorolce z całego regionu, a nawet innych miast Polski. Upływ czasu i intensywna eksploatacja sprawiły, że cześć urządzeń (przeszkód), a przede wszystkim granitowa nawierzchnia wymagają naprawy. W planach jest też budowa nowego urządzenia, ale na razie nie wiadomo jeszcze dokładnie jakiego. ZZM ma to uzgodnić z użytkownikami placu.

Trwa już procedura wyboru projektanta. Oferty można składać do 8 marca. Potem przyjdzie czas na wybór wykonawcy. Jak mówią przedstawiciele ZZM, to może nie być takie proste. Kilka lat temu ZZM chciał naprawić część elementów parku, ale nie zgłosiła się żadna firma, która byłaby w stanie podjąć się zadania. Być może tym razem będzie inaczej.

W planach nie ma usuwania różnego rodzaju napisów, które pojawiły się zarówno na pomniku, jak i przy nim. Wprawdzie była niepisana umowa pomiędzy urzędnikami i skejtami, że ze względu na obecność pomnika, na placu nie będzie się pojawiać żadne graffiti, ale nie została dotrzymana.


Tagi:

Komentarze

  1. AA 6 marca, 2021 at 12:42 am - Reply

    Obawiam się, ze po remoncie nawierzchnia będzie gorsza niż teraz. Czyli może się okazać że już do jazdy na rolkach/desce nie będzie się nadawać. Tam są duże płyty marmurowe – a tego akurat w Katowicach kłaść nie potrafią…
    Vide casus 3maja ora klawiszujące płyty na Mariackiej.

  2. Sk 5 marca, 2021 at 6:04 pm - Reply

    Niezle wandalizm ma sie dobrze to czemu tyle krzyku jak kibice popisza !!!!

Dodaj komentarz

*
*