Reklama

Neon wrócił na Zenit

Grzegorz Żądło
To na razie próbne odpalenie, ale już niedługo neon z napisem “Zenit” na domu handlowym w Rynku będzie się palił na stałe. Po drugiej stronie dachu trwa już modernizacja kolejnej konstrukcji – napisu “Społem”. Ma być gotowa za kilka tygodni.

Jak mówi Andrzej Kowalski, dyrektor ds. eksploatacji PSS Społem w Katowicach, firma zdecydowała się zamówić nowy neon z kilku powodów. – Po pierwsze, neony sa tradycyjną reklamą, która od zawsza widniała na naszych sklepach. Po drugie, widzimy, że w mieście pojawia się ich coraz więcej. Po trzecie, projektant przebudowy elewacji zasugerował nam, że dobrze by było zrobić neon – wylicza Kowalski.

“Zenit” został umieszczony w innym miejscu niż kiedyś. Teraz jest na dachu od strony ul. Staromiejskiej. Wcześniej zamontowany był na frontowej elewacji, od strony Rynku. Wykonawcą prac jest firma RazDwa, ale same “rury” neonu przygotował Neon-Irsa braci Łankiewiczów.

Już wkrótce po przeciwnej stronie, na dachu od strony Teatru Śląskiego, pojawi się zmodernizowany napis “Społem”. Nie będzie to jednak neon, a reklama świetlna z wykorzystaniem ledów.


Tagi:

Komentarze

  1. tere 1 marca, 2015 at 9:44 pm - Reply

    piękny! 🙂

Dodaj komentarz

*
*