Reklama

Będa nowe tablice informacyjne na przystankach KZK GOP

Ł. K.
Dzięki elektronicznym tablicom pasażerowie wiedzą jak długo będą musieli czekać na autobus. Na razie nie wszyskie tablice działają poprawnie. Ma się to zmienić, kiedy system zostanie poszerzony o ponad 400 tablic. W samych Katowicach będzie ich prawie 100. Jednak zanim tablice staną na przystankach, minie jeszcze sporo czasu.

Na razie na katowickich przystankach jest 18 takich tablic. Informują pasażerów o tym jaki autobus podjedzie na przystanek i jak długo trzeba będzie na niego czekać. – Tam jest pokazany realny czas przyjazdu, a nie rozkładowy – mówi Anna Koteras, rzecznik prasowy KZK GOP. Okazuje się jednak, że nie wszystkie tablice działają prawidłowo. Wraz z poszerzeniem systemu te istniejące mają być dostosowywane do prezentowania dynamicznych komunikatów. O zwiększeniu liczby tablic mówi się już od dłuższego czasu. Wygląda na to, że wkrótce plany mogą wejść w życie. W najbliższym czasie KZK GOP ogłosi przetarg na dostawę kolejnych, instalację i zintegrowanie z obecnymi tablicami. Wiadomo już, że w całym regionie mają stanąć 462 tablice. Najwięcej w Tychach. Jednak w Katowicach też ma ich być sporo, bo dokładnie 98. To duża inwestycja. Szacowany koszt to 43 mln zł. Całość ma zostać zrealizowana na przełomie 2018 i 2019 roku.


Tagi:

Komentarze

  1. maz 6 czerwca, 2018 at 2:24 pm - Reply

    o dwustronne prosimy!!!

  2. aa 8 sierpnia, 2017 at 4:44 pm - Reply

    niech nowe tablicę będą dwustronne, nie wiem jak można było zamontować aktualne jednostronne, jaki to ma sens?! oprócz tego, ze były tańsze, to jedy po prostu idiotyczne i niepraktyczne

Dodaj komentarz

*
*