Reklama

Będą dodatkowe punkty za szczepienia przy rekrutacji do katowickich przedszkoli

Redakcja
Do 12 lutego można zgłaszać opinie do projektu uchwały określającej kryteria przyjęć do miejskich przedszkoli. Największą nowością są dodatkowe punkty za komplet obowiązkowych szczepień dziecka. Wcześniej podobne rozwiązanie zostało zastosowane w przypadku rekrutacji do żłobków.

Zaproponowana punktacja sprawia, że bez szczepień (albo udokumentowanego zwolnienia dziecka z ich przeprowadzenia z przyczyn zdrowotnych) dostanie się do wybranego przedszkola może być bardzo trudne.

Pseudonaukowe wywody antyszczepionkowców stwarzają realne zagrożenie dla całego społeczeństwa. Dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie kryterium szczepień w rekrutacji do żłobków miejskich. Teraz przyszła pora na podobne rozwiązanie w przedszkolach. Zaznaczam, że oczywiście jeśli – wyłącznie ze względów medycznych – były przeciwwskazania do szczepienia dziecka, to będziemy uwzględniać takie przypadki – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Pozostałe kryteria i punktacja wyglądają następująco:

· 64 punkty dla kandydata, któremu gmina ma obowiązek zapewnić miejsce w publicznym przedszkolu, oddziale przedszkolnym przy szkole podstawowej

· 16 punktów dla kandydata, którego rodzeństwo będzie kontynuowało lub rozpocznie edukację przedszkolną w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym przy szkole podstawowej, do którego prowadzona jest rekrutacja w placówce wskazanej na pierwszym miejscu

· 8 punktów dla kandydata którego oboje rodzice pracują na podstawie umowy cywilnoprawnej, uczą się w systemie studiów stacjonarnych, prowadzą gospodarstwo rolne lub działalność gospodarczą

· 4 punkty dla kandydata którego co najmniej jeden z rodziców jest podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych, którego zeznanie roczne za ostatni rok podatkowy zostało złożone w urzędzie skarbowym w Katowicach

· 2 punkty dla kandydata, który w roku szkolnym, poprzedzającym rok szkolny, na który odbywa się rekrutacja uczęszczał do żłobka.

Nowe zasady mają obowiązywać od 1 września 2020 roku, co oznacza, że pierwszą rekrutacją z powyższa punktacją będzie ta na rok szkolny 2021/2022.


Tagi:

Komentarze

 1. kokogut 3 lutego, 2020 at 11:47 am - Reply

  Nie chcesz szczepić to siedź z dzieckiem w domu, a nie narażaj innych dzieci w przedszkolu. Ty masz prawo nie szczepić, a my mamy prawo nie wpuścić twojego dziecka do przedszkola. Demokracja liberalna.

 2. MARLONX 2 lutego, 2020 at 7:08 pm - Reply

  Skoro miasto w tak ortodoksyjny sposób podchodzi do westii szczepien pamiętajcie że możecie podatki rozliczyć w innym miejscu. To nawet nie jest spłycenie dyskusji.

  • Piotr 3 lutego, 2020 at 8:30 am Reply

   Zgadza się. My, Katowiczacnie prosimy płaskoziemców, antyszczepionkowców i innych chorych po***ów o wyprowadzkę z miasta i rozliczanie podatków gdzie indziej.
   Zarażajcie dzieci w innych miastach.

Dodaj komentarz

*
*