Reklama

Więcej miejsc w katowickich przedszkolach

Ł. K.
Będzie 9 dodatkowych oddziałów, w tym dla dzieci niepełnosprawnych. Dzięki unijnym pieniądzom w nowym roku szkolnym w przedszkolach utworzonych zostanie ponad 100 dodatkowych miejsc. Rekrutacja do placówek w Szopienicach i Kostuchnie rozpocznie się wkrótce.

Trwa nabór do miejskich przedszkoli. Okazuje się, że miejsc będzie więcej niż planowano. Wszystko dzięki pieniądzom które miasto pozyskało z Europejskiego Funduszu Społecznego. Za 2,9 mln zł dofinansowania zostaną utworzone dodatkowe miejsca. Urząd miasta zadecydował o powiększeniu liczby miejsc w dwóch przedszkolach. Od września w Miejskim Przedszkolu nr 41 z oddziałami integracyjnymi (ul. Koraszewskiego 6) otworzy się 5 nowych oddziałów. Z kolei w Miejskim Przedszkolu nr 66 im. Majki Jeżowskiej (ul. Brynicy 50) będą 4 nowe oddziały. W obydwu placówkach będą realizowane specjalistyczne zajęcia dodatkowe, m.in. zajęcia z hipoterapii i dogoterapii dla dzieci z odpowiednim orzeczeniem, zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci z oddziałów integracyjnych, zajęcia na basenie, zajęcia rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne. Poza tym obydwa przedszkola są wyposażone w duży ogród z placem zabaw.

Łącznie w przedszkolach w Kostuchnie i Szopienicach powstanie 156 dodatkowych miejsc dla dzieci. Z zajęć będzie mogło korzystać ich jeszcze więcej, bo 289. Pierwsza rekrutacja do miejskich przedszkoli została już zakończona. Teraz trwa rekrutacja uzupełniająca. Pełny harmonogram i szczegóły naboru na przyszły rok są dostępne TUTAJ.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*