Reklama

Bar Galop do wynajęcia. Jest konkurs

Grzegorz Żądło
Ponad pół roku po tym jak wyprowadził się ostatni najemca, został ogłoszony konkurs na dzierżawę Baru Galop. Oferty można składać do 9 marca. Stawka wyjściowa czynszu to 2 544 zł brutto miesięcznie.

Przez wiele lat budynek Galopu stał pusty i niszczał. Prawie dwa lata temu zainteresowali się nim właściciele firmy John Lemon. Przeprowadzili remont i uruchomili gastronomię. Organizowali koncerty i kino letnie. Miejsce szybko stało się modne. Reaktywacja Galopu nie trwała jednak długo. Pod koniec 2016 roku John Lemon zrezygnował z dzierżawy. Właściciele tłumaczyli, że prowadzenie baru zajmuje im zbyt wiele czasu.  – Mamy jednak nadzieję, że daliśmy temu miejscu dobry początek i ktoś będzie to kontynuował. Być może w trochę innej formie, bo naszym zdaniem, w Galopie bardziej sprawdzi się działalność typowo gastronomiczna – mówił nam wtedy Robert Orszulak z Johna Lemona.

Okazało się jednak, że nikt działalności Galopu nie chciał kontynuować. W pierwszej połowie roku obiekt został przekazany z KZGM do Zakładu Zieleni Miejskiej. To właśnie ZZM miał szukać nowego najemcy, ale nie robił tego skutecznie. Dopiero niemal rok po przejęciu Galopu ZZM ogłosił konkurs na jego dzierżawę. Jak tłumaczy Mieczysław Wołosz, dyrektor ZZM, powody tak długiej zwłoki są dwa. – Po pierwsze, nigdy nie wynajmowaliśmy budynków, a jedynie tereny otwarte. Musieliśmy więc stworzyć regulamin. Po drugie, i jest to sprawa poważniejsza, nie mogliśmy się doczekać odpowiedzi od wojewódzkiego konserwatora zabytków, czy możemy wynająć Galop, czy nie.

Co ma do sprawy konserwator? W 2015 roku wszczął z urzędu procedurę wpisania obiektu do rejestru zabytków. Nie wiadomo jednak czy została ona już zakończona. – Zapytaliśmy raz. Po dwóch miesiącach bez odpowiedzi, zapytaliśmy ponownie. Też nie dostaliśmy odpowiedzi. Poinformowaliśmy więc konserwatora, że ogłaszamy konkurs na najem – tłumaczy dyrektor Wołosz.

Termin składania ofert w konkursie na najem Galopu mija 9 marca. Jeśli będzie więcej chętnych, wygra ten, kto zaproponuje wyższa stawkę czynszu. Kwota minimalna to 2.544,87 zł brutto miesięcznie. Trzeba do niej doliczyć podatki i koszty eksploatacyjne. Jeśli najemca będzie chciał przeprowadzić remont, musi to zrobić na własny koszt. Galop może zostać wynajęty maksymalnie na 3 lata.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*