Reklama

Autostrada A4 zostanie zamknięta dwa razy. Jest harmonogram rozbiórki taśmociągu

Przygotowania do rozbiórki taśmociągu rozpoczęły się już w zeszły weekend. Źródło: srk.com.pl.

Ł. K.
Duże utrudnienia dla kierowców na autostradzie A4. Taśmociąg kopalni “Wieczorek”, który przebiega nad trasą, będzie demontowany przez kilka nocy. Wiadomo, że trzeba będzie kilka razy całkowicie wstrzymać ruch na 2-kilometrowym odcinku.

Taśmociąg kopalni “Wieczorek” nad autostradą A4 zostanie rozebrany, a kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia. Obiekt, który łączy szyb “Roździeński” z zakładem przeróbczym i placem węglowym kopalni, jest w złym stanie technicznym. Mógł zagrażać bezpieczeństwu kierowców na autostradzie. Poza tym od dłuższego czasu nie jest już wykorzystywany ze względu na zakończenie wydobycia w KWK “Wieczorek”. Prace przygotowawcze zaczęły się już w weekend. Między pasami ruchu oraz na skraju obydwu jezdni zostały ustawione podpory. Mają one podtrzymywać konstrukcję podczas prac rozbiórkowych. Te rozpoczną się dzisiaj i potrwają kilka kolejnych nocy. Zgodnie z informacją przekazaną przez zarządcę odcinka Katowice-Kraków, spółkę Stalexport Autostrada Małopolska, mają trwać do piątku, 8 marca.

Dzisiaj ma zostać usunięta część taśmociągu nad jezdnią z Katowic do Krakowa. W związku z tym, 6 marca, od godziny 22 do godzin porannych 7 marca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się tylko jedną jezdnią. Kolejnej nocy prace będą prowadzone nad pasami ruchu od strony Krakowa. Zwężenia to nie koniec utrudnień. Odcięty fragment taśmociągu trzeba będzie przetransportować poza jezdnię przy użyciu dźwigu. Dlatego na krótko autostrada A4 zostanie zamknięta na 343 kilometrze pomiędzy węzłem Murckowska, a węzłem Mysłowice. Zamknięcie trasy w nocy z 6 na 7 marca ma nastąpić orientacyjnie pomiędzy godziną 1 a 3. Powinno potrwać ok. 20-30 minut. Nie wiadomo dokładnie o której autostrada A4 zostanie wyłączona z ruchu na tym odcinku. Podobnie ma być w nocy z 7 na 8 marca. Prace rozbiórkowe prowadzić będzie Mostostal Zabrze S.A. na zlecenie Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A.


Tagi:

Komentarze

  1. Cbd 6 marca, 2019 at 6:54 pm - Reply

    A był piękny projekt by przerobić szyb na ścieżkę rowerową. Szkoda. Tak po polsku.

Dodaj komentarz

*
*