Reklama

Arkadiusz Chęciński zaprasza Andrzeja Dudę do obejrzenia Sosnowca

Arkadiusz Chęciński (z lewej),

G. Ż.
Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński wystosował oficjalne zaproszenie do Andrzeja Dudy. Zaprasza prezydenta RP nie tylko do przyjazdu do miasta, ale też do jego poznania. To pokłosie niedawnej wizyty Dudy w Sosnowcu, o której rzekomo Chęciński nic nie wiedział.

Andrzej Duda przyjechał na Śląsk i do Zagłębia w ostatni poniedziałek. Był w chorzowskim skansenie i siedzibie straży pożarnej w Sosnowcu. Miał też odwiedzić Katowice, ale program wizyty w ostatniej chwili został zmieniony.

Zarówno prezydent Chorzowa, jak i Sosnowca twierdzili, że oficjalnie nic o wizycie prezydenta w ich miastach nie wiedzieli. Obydwaj należą do PO. Arkadiusz Chęciński postanowił skorzystać z okazji i dzisiaj oficjalnie zaprosił Dudę do Sosnowca. W przesłanym do prezydenta liście pisze m.in. „Zapraszam Pana do ponownej wizyty w Sosnowcu. Chciałbym, abyśmy mieli okazję do wspólnej rozmowy, ale zależy mi także na pokazaniu naszego miasta. Chciałbym, aby zobaczył je Pan nie tylko przejeżdżając przez nie do miejsca docelowego, ale poznał – zarówno to, jak się zmieniło w ciągu ostatnich kilku lat, jak wykorzystujemy środki zewnętrzne, także te rządowe, ale też, aby mógł się Pan zapoznać z problemami, z jakimi się mierzymy i z potrzebami, które ma Sosnowiec i całe Zagłębie Dąbrowskie”. Te problemy to m.in. próba przejęcia od Spółki Restrukturyzacji Kopalń terenów pokopalnianych, remont dworca kolejowego w Maczkach czy budowa węzła drogi S1.

Chęciński dodaje, że najlepszym terminem wizyty byłby 8 września, kiedy ma zostać otwarte rondo „Gdańsk Miasto Wolności i Solidarności”, ale zapewnia, że w każdym innym terminie też przyjmie prezydenta z otwartymi rękami.


Tagi:

Komentarze

  1. Mieszkaniec 12 lipca, 2019 at 7:02 pm - Reply

    Widzę pana z KATO….jak tam wycinki drzew ????

Dodaj komentarz

*
*