Reklama

Sosnowiec śmieje się z prezesa PiS

Grzegorz Żądło
Urząd Miejski w Sosnowcu przygotował grafikę, która ma zachęcić potencjalnych inwestorów do zakupu atrakcyjnego gruntu blisko centrum miasta. W „reklamie” znalazły się oczywiste nawiązania do głośnej ostatnio sprawy taśm prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, które ujawniła Gazeta Wyborcza.

„Wybuduj sobie wieżowiec w Sosnowcu. Srebrny, złoty, jaki chcesz. Zgoda prezesa niewymagana” – takie hasła znalazły się na wspomnianej grafice. Są też na niej dwa wieżowce.

W nagranych i opublikowanych przez GW rozmowach prezes PiS Jarosław Kaczyński rozmawia m.in. o budowie dwóch wież w Warszawie, czym miała się zająć powiązana z ludźmi PiS spółka „Srebrna”. – Od jakiegoś czasu bawimy się w memy na naszych profilach w mediach społecznościowych. W tym przypadku chodziło o zwrócenie uwagi na naprawdę atrakcyjny teren w naszym mieście, który wprawdzie należy do Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, ale zależy nam, żeby uczelnia znalazła inwestora – tłumaczy Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

ŚUM wystawił na przetarg działki o powierzchni 43 035 m kw. w rejonie ulic Ostrogórskiej i Rozwojowej. Przez kilkadziesiąt lat stał w tym miejscu tzw. szkieletor, czyli niedokończony budynek wydziału farmaceutycznego w Sosnowcu. W latach 2016-2017 szkieletor został wyburzony.

Sosnowiec zachęca inwestorów do budowy biurowców, chociaż teren wystawiony na sprzedaż jeszcze nie ma uchwalonego planu zagospodarowania przestrzennego. Natomiast w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego grunty przeznaczone są pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z usługami, mieszkalnictwo zbiorowe, usługi oraz tereny zieleni urządzonej obszaru zurbanizowanego. Czyli budowa wysokościowców będzie tu możliwa.

ŚUM wycenił teren na 10.715.715 zł netto. Na składanie ofert potencjalni chętni mają czas do 14 lutego.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*