Reklama

Andrzej Duda w Katowicach: Śląsk i Polska są złączone nierozerwalnie

Ł. K.
Prezydencka para przyjechała do Katowic koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Podczas swojego przemówienia w NOSPR prezydent Andrzej Duda podkreślał, że Śląsk jest ważny dla każdego Polaka.

Uroczysty koncert z okazji narodowego Święta Niepodległości w NOSPR rozpoczął Mazurek Dąbrowskiego i Bogurodzica. Podczas pierwszej części muzycznego widowiska muzycy wykonali najbardziej znane pieśni patriotyczne. Zanim rozpoczęła się druga część koncertu, głos zabrał prezydent Andrzej Duda, dla którego koncert w NOSPR rozpoczyna rok 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Prezydent przypomniał o walce o niepodległość. – O tę niepodległość nasi praojcowie, a na końcu nasi pradziadkowie, walczyli. Walczyli szczególnie i chyba najdłużej, można tak śmiało powiedzieć, na Górnym Śląsku – mówił Duda i podkreślał, że Śląsk jest ważny dla Polski. – Kultura polska to także kultura śląska. Motywy kultury śląskiej pobrzmiewają w polskiej muzyce, w polskiej kulturze. Po prostu: Śląsk jest częścią polskości, a polskość jest częścią śląskości. To dwa byty, które są ze sobą złączone w sposób absolutnie nierozerwalny – powiedział prezydent.

Poza Andrzejem Dudą i Agatą Kornhauser-Duda w koncercie wzięli udział m.in. wicepremier Piotr Gliński, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek i prezydent Katowic Marcin Krupa. W drugiej części koncertu  w rolach głównych wystąpili artyści ze Śląska.


Tagi:

Komentarze

  1. Yamir 14 listopada, 2017 at 8:02 am - Reply

    Śląsk jest śląski

  2. joko501 13 listopada, 2017 at 7:31 am - Reply

    Śląsk jest śląski nie polski !!!

Dodaj komentarz

*
*