Reklama

Alpiniści przybijali piątki małym pacjentom. Na linach zjechali z dachu Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka

Ł. K.
Alpiniści zajrzeli przez okna do pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Zjechali z dachu najwyższego budynku szpitala. W Katowicach rozpoczęła się ogólnopolska akcja, dzięki której pieniądze trafią na konto WOŚP.

Akcja Alpiniści dla WOŚP odbyła się już po raz czwarty. Grupa strażaków i alpinistów przemysłowych zjechała na linach z dachu Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. – Opłata za mycie okien w naszym szpitalu trafia na konto WOŚP, ale korzystają na tym również mali pacjenci. Dla nich to jest wyjątkowe wydarzenie. Coś, co odmienia codzienną, szpitalną rzeczywistość – mówi Wojciech Gumułka, rzecznik prasowy szpitala.

Mycie okien to okazja do rozbawienia pacjentów. Poprzebierani za zwierzęta, superbohaterów oraz postacie z bajek i filmów alpiniści rozdają cukierki i malują na szybach. Niektórzy zagrali z dziećmi w „kółko i krzyżyk”, inni podskakiwali, odpychając się od ściany. – Pogoda dopisała, śniegu nam trochę dosypało. Fajnie zrobić coś szalonego i przyczynić się do tej wspaniałej akcji – mówi Patryk Bałwas, alpinista przemysłowy. W inicjatywie wzięli udział m.in. strażacy z OSP Kostuchna i OSP Podlesie.

Dzisiejsze wydarzenia w Katowicach i Warszawie zainaugurowały tegoroczną edycję. Do 29 stycznia alpiniści pojawią się łącznie w 32 szpitalach z oddziałami dziecięcymi w całej Polsce. W poprzednich edycjach udało się zebrać ponad 55 000zł, przekazanych później na konto WOŚP. W tym roku organizatorzy proszą o wsparcie w postaci wpłat, których można dokonywać TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*