Reklama

Lot balonem do licytacji. Aukcja Uniwersytetu Śląskiego dla WOŚP

Redakcja
Każdy może wylicytować lot balonem. To akcja Uniwersytetu Śląskiego, który po raz kolejny wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na razie nie ma zbyt wielu chętnych do przelotu.

Zbliża się 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zebrane podczas ogólnopolskiej akcji charytatywnej mają zostać przekazane na zakup sprzętu laryngologicznego, otolaryngologicznego i do diagnostyki głowy. Przy okazji finału WOŚP pojawiają się co roku nietypowe oferty w serwisie Allegro. Po raz kolejny zbiórkę pieniędzy wesprze Uniwersytet Śląski. Od kilku dni można wylicytować kilka rzeczy. Na sprzedaż wystawione zostały ilustracja przewodnika Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE oraz prace artystów z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ. Jednak propozycją, która może się cieszyć największym zainteresowaniem jest lot balonem należącym do uczelni. W koszu balona wyprodukowanego w Wielkiej Brytanii umieszczone jest mobilne laboratorium. Od 2017 roku służy on do badań atmosfery.

Źródło: https://www.instagram.com/uniwersytetslaski

Przelot balonem to nie tylko niepowtarzalna możliwość podziwiania pięknych widoków z kosza balonu, ale również możliwość wzięcia udziału w badaniach powietrza do których na co dzień balon jest wykorzystywany. Podczas lotów balonem naukowcy z Uniwersyteckich Laboratoriów Kontroli Atmosfery (ULKA) badają zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego, ich rozprzestrzenianie się oraz wpływ na zdrowie człowieka i środowisko. Wykonują także fizyczne, chemiczne i meteorologiczne badania atmosfery w kontekście zmian klimatu przeciwdziałania tym zmianom” – czytamy w opisie aukcji.

W locie balonem może wziąć udział jedna osoba. Na razie UŚ nie ujawnia dokładnej lokalizacji, ale na pewno przelot odbędzie się na terenie woj. śląskiego. Aukcja pojawiła się  we wtorek i na razie w licytacji biorą udział tylko dwie osoby i stanęło na 609 zł. Jednak potrwa ona aż do połowy lutego, więc cena może jeszcze pójść mocno w górę. Aukcja jest dostępna TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*