Reklama

Akcja promocyjna portalu Katowice24.info 50/50. Zdobądź bilety na wystawę Body Worlds w Katowicach

Redakcja
Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią, ruszamy z naszą akcją promocyjną z okazji przekroczenia 50 000 obserwujących naszą stronę na Facebooku. Do zdobycia będą w niej cenne nagrody. Dzisiaj rozdajemy bilety na wystawę Body Worlds.

Akcja promocyjna 50/50 to nasz ukłon w kierunku czytelników, których z każdym miesiącem mamy coraz więcej. Włączyli się w nią nasi partnerzy biznesowi, którzy ufundowali różne fanty. Dzisiaj rozdajemy bilety na wystawę Body Worlds, którą do 3 grudnia można oglądać w Szybie Wilson.

Wystawa Body Worlds gościła już w Katowicach 6 lat temu. Wtedy mieściła się w Supersamie. Ta prezentowana obecnie w Szybie Wilson ma nieco inny charakter. Koncentruje się na cyklu życia człowieka, od poczęcia do starości. Drugim głównym motywem jest pokazanie jak zachowuje się ludzkie ciało (głównie mięśnie) podczas uprawiania sportu. Są więc eksponaty przedstawiające szermierza, hokeistów, lekkoatletę, szachistę, gimnastyka czy kobietę uprawiającą jogę.

Wszystkie eksponaty, których jest ponad 160, są prawdziwe. Ciała pochodzą od dawców, którzy za życia zgodzili się przekazać je na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu w Niemczech. W instytucie prowadzony jest specjalny program dawców ciał. Co ciekawe, na liście jest też 17 Polaków, którzy chcieliby, żeby ich ciała lub narządy były kiedyś prezentowane na wystawie.

Na wystawie w Katowicach można zobaczyć np. porównanie zdrowych i chorych narządów, a także złamane i całe kości.

Wystawa ludzkich ciał ponownie w Katowicach [ZDJĘCIA]

Więcej o wystawie pisaliśmy TUTAJ.

Wystawa Body Worlds w Katowicach nie ma ograniczeń wiekowych. Decyzja o tym, czy pokazać ją dziecku, należy do rodziców. Dzieci do lat 6 wchodzą za darmo. Ceny biletów na zwiedzanie od poniedziałku do piątku zaczynają się od 40 zł, a w weekendy od 50 zł.

Dla naszych czytelników mamy 6 biletów na wystawę Body Worlds w Szybie Wilson. Żeby je zdobyć, trzeba na adres [email protected] wysłać odpowiedź na pytanie: Dlaczego chcesz obejrzeć wystawę Body Worlds?

Na wasze maile czekamy do dzisiaj (wtorek 28 listopada) do północy. Skontaktujemy się z osobami, których odpowiedzi uznamy za najciekawsze. Bilety prześlemy w formie elektronicznej.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*