Reklama

Tłumy fanów na Intel Extreme Masters w Spodku

Łukasz Kądziołka
Spodek zamienił się na dwa weekendy w arenę e-sportu. Fani mogą nie tylko podziwiać idoli, ale również spotkać się nimi. Są konkursy, a w nich nie tylko nagrody rzeczowe. Wygrać można również pojedynek jeden na jeden z profesjonalnym graczem. Po raz pierwszy w MCK odbywają się duże targi IEM Expo.

Pierwszy weekend finału międzynarodowego turnieju Intel Extreme Masters przyciągnął tłumy. Jednak zdecydowanie więcej fanów e-sportu postanowiło odwiedzić MCK i Spodek w drugi. Pierwsi w kolejce do wejścia ustawiali się już nad ranem, około godziny 4. Niemal przez cały czas widownia Spodka była wypełniona po brzegi, a atmosfera gorąca. Zawodnicy walczą o duże pieniądze. Tydzień temu najlepsza drużyna League of Legends (LoL) zgarnęła 150 tys. dolarów. Dziś okaże się kto zdobędzie tytuł mistrza w Counter Strike: Global Offensive i Starcraft II. Łącznie pula nagród to pół miliona dolarów. Okaże się też, która z drużyn zasługuje na tytuł mistrza w grze League of Legends (LoL).

Zobacz zdjęcia:

Między rozgrywkami komentatorzy analizują mecze, a fani mają szansę na wygranie nagród takich jak rozegranie meczu z profesjonalnymi zawodnikami. Po raz pierwszy IEM odbywa się również w MCK. Tam rozgrywane są mecze Starcraft II i odbywają się targi IEM Expo. Na nich można zdobyć darmowe gadżety, a producenci sprzętu i sklepy komputerowe pokazują swoją ofertę i przyciągają konkursami. Na większości stoisk można pograć w gry, nie tylko te turniejowe i nie tylko na ekranie komputera. Wiele stoisk jest wyposażonych w gogle VR. Kolejki są do większości stanowisk. W przygotowanym przez Muzeum Historii Komputerów i Informatyki pokoju gracze mogą wrócić do przeszłości i na historycznych komputerach zagrać m.in. w Donkey Kong. Jednocześnie na antresoli Spodka odbywają się spotkania z graczami. Każdy fan może zdobyć autograf i zrobić sobie z nimi zdjęcie. Można też usiąść w profesjonalnym fotelu dla graczy i zagrać z innymi. Niedziela to wielki finał. Przed ostatnimi meczami na scenie wystąpi Hardwell.

Zobacz zdjęcia:


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*