Reklama

W Rondzie Sztuki można zobaczyć najlepsze okładki płyt polskich wykonawców

fot. Kacper Krzętowski

Szymon Kosek
Płyty są nie tylko do słuchania. Do 5 lutego trwa wystawa najlepszych okładek do wydań polskich wykonawców.

Okładki zostały wyłonione w konkursie Cover AwArts 2016. Spośród 210 nadesłanych, organizatorzy wybrali 60, na które można było głosować w specjalnym plebiscycie. Głos mógł oddać każdy, dodatkowo swoje nagrody przyznawali dziennikarze muzyczni i graficy.

Wyróżnionych zostało 30 okładek. Pierwsze i drugie miejsce zajęły grafiki z płyt Taco Hemingwaya: „Marmur” i „Wosk”. Trzecie miejsce przypadło twórcom okładki do albumu „PRO8LE3M” hip-hopowej grupy o tej samej nazwie. Dziennikarze muzyczni nagrodzili grafikę z płyty „Lam”. Tu również tytuł jest nazwą zespołu. Samym twórcom okładek najbardziej spodobało się zdjęcie z najnowszej płyty Moniki Brodki „Clashes”. Wyróżnili też okładkę płyty „What went wrong” grupy How Dare You Alexis.

Oprócz tego w zestawieniu znalazły się albumy takich wykonawców jak Łona i Webber, O.S.T.R. czy Julia Marcell.

Wystawę można oglądać od wtorku do piątku w godz. 11.00-19.00 oraz soboty i niedziele w godz. 10.00-18.00. Wstęp wolny.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij