Reklama

Strziga na Mariackiej, a utopek przy Rawie. W Katowicach stanęły figurki z bajek

Łukasz Kądziołka
Najbardziej dzieci przestraszyły się heksy. Nic dziwnego, w końcu to czarownica. Są też inne postacie z bajek. Cała zabawa polega na tym, żeby je znaleźć. Na Szlaku Ślonski Godki jest w sumie 6 figurek stworów. My widzieliśmy już dwie.

Był bebok, utopek, skarbnik, połednica i strziga. Jednak najstraszniejsza dla dzieci okazała się śląska wersja czarownicy, czyli heksa. O wszystkich stworach dzieci mogły posłuchać dzisiaj podczas krótkiego występu aktorów Teatru Ateneum. Właśnie przed wejściem do teatru stanęła jedna z figurek. W sumie jest ich 6. Żeby je zobaczyć, trzeba najpierw trochę poszukać. Dzisiaj ruszył Szlak Ślonski Godki. To nowa atrakcja, która ma zachęcić do poznawania śląskiej tradycji i Katowic. – W tych wszystkich miejscach, które są ciekawe do pokazania w Katowicach, znajdują się figurki. Chcemy nie tylko wzmacniać tę chęć odwiedzenia ciekawych miejsc, ale przede wszystkim promować nasze śląskie dziedzictwo – mówi Marcin Stańczyk z wydziału promocji UM Katowice. Dodaje, że figurek ma być więcej i miasto liczy na zainteresowanie włączeniem się do akcji firm prywatnych. Jego zdaniem to produkt, który może wyjść nawet poza Katowice.

Przy wejściu do Teatru Ateneum można znaleźć heksę, a pozostałe kryją się w okolicach Skarbka, NOSPR-u, Rawy, MCK-u, na ul. Mariackiej i przy Teatrze Ateneum. Wszystkie figurki zostały wykonane metodą druku 3D. Szczegóły na temat szlaku i wskazówki, gdzie znaleźć figurki są dostępne TUTAJ.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij