Reklama

Rada miasta podjęła decyzję. Katowice w metropolii

Szymon Kosek
Miejscy radni przegłosowali dziś uchwałę o wejściu Katowic do związku metropolitalnego. To kolejny krok na drodze do jej utworzenia.

Uchwała została przegłosowana większością 23 głosów, od głosowania wstrzymała się jedna osoba. Uchwałę poprzedziły konsultacje społeczne. Frekwencja była bardzo niska – wzięło w nich udział zaledwie 1589 mieszkańców. 94% z nich poparło projekt.

Myślę, że metropolia to duża szansa dla wielu gmin województwa śląskiego. Razem będziemy mogli pokonać wiele naszych wspólnych problemów i przekuć je w sukces. Dotychczas bardzo często przeszkadzały nam w tym różne kwestie administracyjne. Kiedy te bariery znikną, możemy stać się jeszcze ważniejszym miejscem dla całego kraju – mówi wiceprezydent Katowic Mariusz Skiba.

Teraz uchwała trafi do urzędu wojewódzkiego. Po przekazaniu uchwał ze wszystkich 41 gmin zainteresowanych związkiem metropolitalnym, wojewoda przekaże do Rady Ministrów wniosek o jego utworzenie. Metropolia ma powstać 1 lipca tego roku.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij