Reklama

Koleje Śląskie doczekały się pierwszego „długiego” Elfa

Pierwszy 4-członowy Elf II dotarł do bazy Kolei Śląskich w sobotę, 17 lutego.

Redakcja
Pierwszy najdłuższy pociąg nowego taboru dotarł kilka dni temu do bazy Kolei Śląskich. Regionalny przewoźnik powinien otrzymać kolejne 11 składów w ciągu najbliższych miesięcy. Jednak pasażerowie na podróż 4-członowym składem będą musieli jeszcze poczekać.

Wymiana taboru rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku. To wtedy w barwach Kolei Śląskich wyjechał pierwszy Elf II. Od tamtej pory nowoczesnych pociągów przybyło. Mimo to PESA ma niewiele czasu na realizację całego zamówienia. W ostatni weekend do bazy regionalnego przewoźnika dotarł najdłuższy z Elfów. Łącznie ma on 340 miejsc dla podróżnych, w tym 190 miejsc siedzących. To pierwszy 4-członowy skład dostarczony w ramach zakupu 19 nowych pociągów ze środków Kolei Śląskich i województwa śląskiego. Zgodnie z zamówieniem, 4-członowych Elfów II ma być łącznie 12. Oznacza to, ze PESA ma czas do 31 lipca na dostawę kolejnych 11 sztuk. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, z torów znikną starsze modele. Koleje Śląskie będą wtedy dysponowały całkowicie nowym taborem. Koszt wszystkich nowych jednostek to ponad 230 mln zł netto. 10 pojazdów kupiło województwo śląskie, a pozostałe sfinansowały Koleje Śląskie. Ponadto zamówienie zyskało wsparcie unijne w wysokości 138 mln zł.

Aktualnie trwa szkolenie personelu, który będą pracował na pokładzie nowego pociągu. Najwcześniej 4-członowy Elf pojawi się na torach po korekcie rozkładów jazdy, czyli 11 marca.

Podziel się informacją:


Komentarze

  1. DKA Luty 21, 2018 at 1:04 pm - Odpowiedz

    Fajne są te nowe Elfy, przyjemnie się nimi jeździ.

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij