Reklama

Do Katowic przyleciał kolejny bocian [WIDEO]

Redakcja
Kilka dni temu napisaliśmy, że w Zarzeczu zameldował się już pierwszy bocian. Dzisiaj lub wczoraj dołączyła do niego partnerka. Oznacza to, że niedługo na gnieździe przy ul. Grota-Roweckiego pojawią się młode.

To jedyne bocianie gniazdo w Katowicach. Ptaki przylatują tu już od kilkudziesięciu lat. Zarzecze to właściwie jedyne miejsce w mieście, w którym mają szansę na pożywienie. Mimo kolejnych inwestycji w budownictwo mieszkaniowe, wciąż jest tu dużo pól i łąk, które dla bocianów są terenami łownymi.

Ciekawa jest historia jednego z bocianów. W 2011 roku wypadł z gniazda pod Tarnowem. Trafił do pogotowia dla zwierząt w Mikołowie. Potem został umieszczony w bocianim gnieździe w Ustroniu. Został zaakceptowany. Następnie jednak słuch po nim zaginął. Dopiero w ubiegłym roku przyleciał do Zarzecza. Wiadomo, że to on, bo ma obrączkę. Rok temu, wraz z partnerką, mieli trzy młode.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij