Reklama

Nowe ogrodzenie wokół lotniska Muchowiec. Miasto wyda na nie 2,3 mln złotych

Łukasz Kądziołka
Miasto wybuduje nowe ogrodzenie wokół lotniska Muchowiec. Niebawem ma zostać podpisana umowa z wykonawcą, który zajmie się realizacją pierwszej inwestycji po przejęciu lotniska przez Katowice.

Już kilka razy pisaliśmy o tym, że po przejęciu lotniska Muchowiec miasto musi zacząć w nie inwestować. Jak wynika z podpisanego przez Katowice i Aeroklub Śląski porozumienia, miasto ma szereg obowiązków. Weźmie na siebie koszty utrzymania lotniska i inwestycji. Pierwszą będzie budowa i przebudowa ogrodzenia lotniska.

Dotychczasowe ogrodzenie, które jest dziurawe i mocno zniszczone, zostanie rozebrane. Jak wyjaśnia miasto, realizacja inwestycji poprawi bezpieczeństwo. Teren lotniska zostanie otoczony nowym ogrodzeniem panelowy o wysokości nieco ponad 2 metrów. Jednak zanim to nastąpi, wykonawca będzie musiał zaktualizować mapę terenu i opracować dokumentację projektową. Zakres prac obejmuje nie tylko samo ogrodzenie, ale także wykonanie zjazdów z lotniska, instalacji elektrycznych i teletechnicznych, które zasilają bramy i oświetlenie.

Katowickie Inwestycje poinformowały, że wybrały wykonawcę, który będzie odpowiedzialny zarówno za projekt, jak i wykonanie prac budowlanych. W przetargu oferty złożyło 10 firm, a ostatecznie wybrano najtańszą. Wszystko wskazuje na to, że miejska spółka podpisze umowę z firmą Drogopol Sp. z o.o., która będzie miała 10 miesięcy na zrealizowanie inwestycji. Jednak w ten czas wliczone są procedury odbiorowe, więc projektowanie i budowa ma potrwać łącznie 8 miesięcy. Nowe ogrodzenie będzie kosztowało łącznie 2,3 mln zł brutto.


Tagi:

Komentarze

  1. Pinokio 3 maja, 2024 at 9:00 am - Reply

    Deweloperzy lubią mieć przygotowany teren pod inwestycje. Dobra robota.

  2. Rr 3 maja, 2024 at 8:41 am - Reply

    zamknąć lotnisko bo już dość hałasu posadzić tam drzewa i niech będzie las najlepsze rozwiązanie dla wszystkich

    • Parkingowy 3 maja, 2024 at 2:16 pm Reply

      Najlepsze? Chyba dla tych, co chcą mieszkać w lesie?!
      Najgorzej, jak ludzie, co mają już mieszkania, próbują zabronić je mieć innym, i jeszcze pieprzą, że to jest niby “najlepsze dla wszystkich”. Już nie wspominając o rządzeniu się na cudzym terenie. Trzeba było se kupić działkę i posadzić tam las, jak jest taki kaprys.

  3. klm 3 maja, 2024 at 7:27 am - Reply

    Akurat to płot jest w takim stanie, że zagraża przechodniom. A lotnisko przede wszystkim służy mieszkańcom i turystom, w pierwszym lepszym wydarzeniu dla blachosmrodziarzy bierze udział więcej osób niż łączna liczba pilotów, którzy stąd kiedykolwiek latali.

    • PanAm 5 maja, 2024 at 10:44 pm Reply

      W klm to już latają tylko elektrykami, żadne blachosmrodziarze.

  4. gizmo 2 maja, 2024 at 11:40 pm - Reply

    To jest lotnisko na miarę naszych ambicji, a nie tam jakieś CPK, PCK i inne skróty. To jest rozwój tak jak my go rozumiemy.

    • kukura 3 maja, 2024 at 7:43 am Reply

      Z PCK to wasi partyjni towarzysze wyprowadzali pieniążki.

      z cpk zresztą też.

      • gizmo 3 maja, 2024 at 6:35 pm Reply

        Głupi zawsze znajdzie wytłumaczenie by nic nie robić.

        • Szymon 4 maja, 2024 at 3:24 pm Reply

          Lepiej kraść i oszukiwać niż nic nie robić – ideał PISowca. Doceniam szczerość.

      • Bożena 3 maja, 2024 at 4:17 pm Reply

        Władza (na forum) upaja.

  5. Czesław 2 maja, 2024 at 7:21 pm - Reply

    Aby bogatym żyło się lepiej…

  6. mieszkaniec 2 maja, 2024 at 6:46 pm - Reply

    Kopią tam od 4 lat i końca nie widać poza dużym zapyleniem powietrza są zabłocenie drogi po prostu syf ! A na dodatek ulica dojazdowa została zwężona i ciężarówki z placu budowy jeżdżą środkiem bo nie mieszczą się na jednym pasie ruchu pasie .
    Cyrk jak na filmach Barei !

  7. Sk 2 maja, 2024 at 6:42 pm - Reply

    za niedługo będą tam stać niestety biura dlatego inwestują w lotnisko

  8. PIOTR 2 maja, 2024 at 6:08 pm - Reply

    Lotnisko od kilku lat jest niwelowane, czyli akurat w tym wypadku „podnoszone”, co jeszcze potrwa. Jak więc ma być robione nowe ogrodzenie, jeżeli po niwelacji teren w skrajnych przypadkach będzie podniesiony o co najmniej 1 metr ? Wynika z tego, że od strony płyty lotniska płot będzie miał metr lub mniej wysokości !!!

  9. Grucha 2 maja, 2024 at 5:30 pm - Reply

    Wreszcie jakieś sensowne inwestycje dla mieszkańców. Na razie dla tych bogatych, z własnymi samolotami, ale przecież od czegoś trzeba zacząć

Dodaj komentarz

*
*