Reklama

Dwaj mężczyźni zamordowani w Katowicach. Dzisiaj sekcja zwłok i przesłuchania podejrzanych

Ł. K.
Dwa ciała mężczyzn zostały znalezione w ciągu kilkunastu godzin w dwóch różnych miejscach na terenie Katowic. Pierwsza ofiara została zamordowana. Drugi mężczyzna miał obrażenia ciała, ale przyczynę śmierci ma wykazać sekcja zwłok. Obydwie ofiary były osobami bezdomnymi.

W Katowicach zostały znalezione ciała dwóch mężczyzn. Najpierw policjanci dostali informację o zwłokach na terenie Doliny Trzech Stawów. Zgłoszenie przyjęli w niedzielę, 4 czerwca, około godziny 10. Udało się już ustalić, że w nocy z soboty na niedzielę kilka bezdomnych osób piło tam alkohol. – Wywiązała się kłótnia i jeden mężczyzna spowodował obrażenia ciała u 58-latka – mówi kom. Aneta Orman, oficer prasowy KMP Katowice. Mężczyzna odszedł od grupy, a później wybuchła kolejna awantura. Ten sam napastnik pchnął nożem 39-letniego mężczyznę. Ofiara miała ranę na szyi. Mężczyzna zginął na miejscu. Policja zatrzymała w tej sprawie 4 osoby. Sprawcą jest 38-letni mężczyzna, który usłyszał już trzy zarzuty – zabójstwa, uszkodzenia ciała i zmuszania do określonego zachowania. Teraz jest doprowadzany do sądu. Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj trafi do aresztu tymczasowego.

Ciało drugiego mężczyzny zostało znalezione w rejonie ul. Jankego. Policjancie zostali poinformowani o zwłokach również w niedzielę, około godziny 21. Na miejsce pojechała karetka. Lekarz stwierdził zgon. Zwłoki 58-letniego mężczyzny nosiły ślady jak po pobiciu. Jednak przyczynę śmierci bezdomnego ma wykazać sekcja zwłok, która zostanie przeprowadzona dzisiaj. Trwa śledztwo policji w tej sprawie. Zatrzymane zostały 3 osoby. Funkcjonariusze będą dzisiaj przesłuchali zatrzymanych. Jak podkreśla policja, obydwa zdarzenia nie mają ze sobą związku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*