Reklama

Będzie fotoradar na zakręcie mistrzów

Ł. K.
Liczba wypadków w tym miejscu wymusiła na policji radykalne rozwiązanie. Będzie fotoradar. Może to sprawi, że kierowcy zwolnią na zakręcie mistrzów.

Problem dobrze znają kierowcy, którzy zjeżdżają z ul. Murckowskiej (DK 86) w kierunku autostrady A4 (na Wrocław). To kilkusetmetrowy odcinek z dwoma zakrętami, na którym obowiązują dwa ograniczenia prędkości. W pierwszej części do 70 km/h, w drugiej do 50 km/h. Mimo to, regularnie dochodzi tu do wypadków, bo kierowcy nie stosują się do znaków. zakret-mistrzow_katowice– Złożyliśmy wniosek do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego o zamontowanie fotoradaru, bo nie mogliśmy tam zastosować pomiaru ręcznego. Jest to też za krótki odcinek na pomiar wideo. Dlatego podjęliśmy taką decyzję – mówi aspirant Jacek Prokop z katowickiej drogówki. Fotoradar stanie przy wyjściu z zakrętu. Stoją już znaki drogowe informujące o urządzeniu. Przez jakiś czas trzeba będzie się przygotować na utrudnienia. W trakcie montażu fotoradaru prawy pas zostanie częściowo wyłączony z ruchu.


Tagi:

Komentarze

 1. Marta 31 października, 2016 at 1:06 am - Reply

  Urządzenie jest jeszcze testowane, czy już działa?

 2. mario_c4GP 28 października, 2016 at 10:34 am - Reply

  Jan, nie wiem ile trzeba jechac wiaduktem, albo jak mieć zwalone zawieszenie żeby tam przy 70km/h wylecieć. Spokojnie 90km/h tam można jechac bez stresu ale jak ktoś ma problem z kierowaniem to juz niestety nawet 40km/h nie pomoże

 3. Karol 28 października, 2016 at 10:31 am - Reply

  Kiedyś projektant zawalił sprawę i zaprojektował drogę z za małym promieniem łuku oraz złym kątem profilu jezdni. Przypuszczam że na wiele się nie zda fotoradar bo na tym zakręcie po prostu w złych warunkach 50km/h jest za dużą wartością dla posiadaczy samochodów z ogumieniem głębokości <4mm. Ale coś władze muszą robić widząc ile kolizji tam jest. Może fotoradar da ludziom do myślenia.

  PS. Kiedyś na Politechnice na transporcie uczono mnie że jedną z zasad jest nie projektowanie 2 zakrętów jeden po drugim w tym samym kierunku. Także widać dobitnie jak taki mały błąd jednego człowieka/zespołu ludzi zadziałał niczym efekt motyla i napędza biznes okolicznym warsztatom blacharskim.

  • Grzegorz Żądło 28 października, 2016 at 10:33 am Reply

   Być może ma Pan rację. Jednak z drugiej strony, kiedy się tam zwolni do 70, a potem do 50 km/h, to właściwie nie ma prawa nic się stać. Oczywiście pomijając ekstremalne sytuacje typu oblodzona droga czy oberwanie chmury.

 4. Tomasz 28 października, 2016 at 9:43 am - Reply

  Znakomicie! Fotoradar na wyjściu z zakrętu, czyli jeszcze więcej rozwalonych samochodów. Będąc w jego szczycie zamiast dodać gazu ludzie będą nerwowo zwalniali powodując kolejne kolizje.

 5. Kojot 28 października, 2016 at 9:22 am - Reply

  Proponuje na drogach ekspresowych i autostradach budowac jeszcze ostrzejsze zakrety i wprowadzic ograniczenia do 40 km/h !

 6. Jan 28 października, 2016 at 8:59 am - Reply

  Zgłaszam jeszcze wniosek o fotoradar na DTŚ w kierunku Katowic na zakręcie (podjazd) nad ulicą Bocheńskiego.
  Jest ograniczenie do 70 km/h,niestety mało kto tam jedzie z taką prędkością, a gdy jest mokra nawierzchnia auto wpada w poślizg.

Dodaj komentarz

*
*