Reklama

Zoo w Chorzowie otwarte w święta. Jest tam żywa szopka

Redakcja
Zoo w Chorzowie jest otwarte i zaprasza do odwiedzin, a dodatkową atrakcją jest żywa szopka. Mimo obostrzeń, pozostanie czynne nawet po świętach. Obowiązują promocyjne ceny biletów.

W związku z trwającą pandemią pozostaje niewiele atrakcji w trakcie świąt, a po nich zostaną wprowadzone kolejne obostrzenia. Jednym z miejsc, które będzie można odwiedzić, jest chorzowskie zoo. Przy okazji wizyty można zobaczyć żywą szopkę. Jak co roku, znalazły się w niej naturalnej wielkości figury świętej rodziny i trzech króli oraz żywe zwierzęta. Zamieszkały w niej osły, owce i kozy. Zoo zachęca do głaskania, ale przypomina, żeby zwierząt nie dokarmiać.
Szopkę podziwiać można w okresie od 21 grudnia do 10 stycznia w godzinach otwarcia zoo. W tym czasie skorzystać można z 50% zniżki na bilety wstępu. Bilety w cenie 7 zł (normalny), 2,50 zł (ulgowy) oraz 17,50 zł (rodzinny) zakupić będzie można w kasie przy głównym wejściu. Śląski Ogród Zoologiczny będzie czynny w okresie świąteczno-noworocznym, również w pierwszy i drugi dzień świąt oraz Nowy Rok, w godz. 9.00-16.00 (możliwość zakupu biletu i wstępu do 15.00). Wyjątkiem są Wigilia i Sylwester, kiedy będzie zamknięty.

Ponadto od 28 grudnia do 17 stycznia będą obowiązywały poniższe zasady:

  • Limit osób zwiedzających zoo w danym czasie ograniczony zostaje do 900 osób. Liczba osób wchodząca na teren ogrodu zliczana będzie przy wejściu przez pracowników zoo. Po osiągnięciu limitu zwiedzających, sprzedaż biletów w kasie zoo zostanie wstrzymana do czasu opuszczenia terenu zoo przez część zwiedzających.
  • Bilet wstępu do zoo zakupić będzie można w głównej kasie zoo oraz na stronie internetowej: www.slaskiezoo.pl. Kasa i brama boczna od ul. Złotej pozostaną wyłączone.
  • Podczas zwiedzania zoo należy zasłaniać usta i nos maseczką lub przyłbicą, pamiętać o dezynfekcji rąk oraz o zachowywaniu odległości min. 2 metrów od innych zwiedzających. Należy również unikać dotykania poręczy i barierek.
  • Ze względu na konieczność częstszej dezynfekcji, zostanie wyłączona z użytku część toalet. Czynne pozostaną toalety przy wybiegu niedźwiedzi, przy bramie bocznej oraz przy budynku ptaków.
  • W tym czasie wyłączone z użytku pozostają nadal figury zwierząt, plac zbaw oraz altany wypoczynkowe.
  • Pawilony pozostaną dostępne dla zwiedzających, z zachowaniem ograniczenia liczby osób przebywających w ich wnętrzu.

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*