Reklama

Zniszczone boisko w Brynowie zostanie zmodernizowane

Fot. Kamil Kalkowski.

Redakcja
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach podpisał umowę z wykonawcą modernizacji boiska przy ul. Kossak-Szczuckiej w Brynowie. Prace będą kosztować prawie pół miliona złotych.

Przy ul. Kossak-Szczuciej, bezpośrednio przy kościele i powyżej zawodowej szkoły specjalnej, boisko już istnieje, ale jest w fatalnym stanie. Asfaltowa nawierzchnia jest tak popękana, że nie nadaje się do użytku. W minionych latach mieszkańcy zwracali uwagę na potrzebę remontu boiska m.in. poprzez wnioski do Budżetu Obywatelskiego, ale nic z tego nie wyszło. Rok temu zabrakło głosów, żeby projekt trafił do realizacji. Teraz sprawą zajmie się MOSiR, który będzie się też opiekował boiskiem po zakończeniu remontu.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 483 390 zł, a planowany termin jej zakończenia to koniec 2023 roku. Asfaltowa nawierzchnia zostanie rozebrana i zutylizowana. W jej miejsce zostanie położona nawierzchnia poliuretanowo-gumowa na podbudowie z betonu jamistego. Nowe boisko będzie wyposażone w dwie bramki do piłki ręcznej, dwa kosze do koszykówki oraz będzie dawało możliwość montażu słupków i siatki do siatkówki. Zostanie ogrodzone piłkochwytem o wysokości 8 metrów. Wzdłuż boiska znajdzie się chodnik o nawierzchni utwardzonej wraz z małą architekturą: ławkami, stojakami na rowery, koszami na śmieci oraz tablicą z regulaminem obiektu.

Wykonawcą modernizacji boiska będzie firma GretaSport.


Tagi:

Komentarze

  1. .... 26 września, 2023 at 9:13 pm - Reply

    Dziś wycięto jedno z drzew które rosną OBOK boiska.. Po co wycinać te drzewa?!

  2. Adam 25 września, 2023 at 10:30 am - Reply

    A drzewa zostaną wycięte? Bo jako jedyne dają w chwili obecnej cień na boisko w upalne dni bez tych drzew będzie skwar ze boisko będzie stało puste.

Dodaj komentarz

*
*