Reklama

Zbliża się Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Nie będzie dodatkowych pociągów

fot. Koleje Śląskie.

Redakcja
Najlepsi skoczkowie przyjadą w ten weekend do Wisły. Miasto organizuje transport dla kibiców, ale Koleje Śląskie dodatkowych pociągów nie zaplanowały. Będzie tak, jak w każdy inny weekend.

Po emocjach związanych z Turniejem Czterech Skoczni rywalizacja przenosi się do Polski. To będzie pierwszy taki turniej. W ciągu tygodnia zawodnicy będą skakali w trzech lokalizacjach. PolSKI Turniej zostanie rozegrany w Wiśle (13-14 stycznia), Szczyrku (17 stycznia) i Zakopanem (20-21 stycznia).
Kwalifikacje na skoczni w Wiśle-Malince rozpoczną się w piątek. Przystąpi do nich 64 skoczków. Wieczorem, o godz. 19.00, odbędzie się ceremonia wręczenia numerów startowych najlepszej dziesiątce zawodników. W sobotę, od godz. 16.00, ruszy konkurs duetów. Pierwsze takie zawody w Polsce. Jednak największych tłumów trzeba się spodziewać w niedzielę, gdy odbędzie się konkurs indywidualny. Zawody rozpoczną się o godz. 16.00. W Wiśle zanosi się na spory najazd kibiców. Na niedzielny konkurs wejściówki zostały wyprzedane.

Wisła zorganizuje dodatkowy transport dla fanów skoków narciarskich. Komunikacja regularna na linii do Wisły Malinki i Wisły Czarne prowadzona będzie zgodnie z rozkładem jazdy podanym na tablicach przystankowych. Przystankiem startowym będzie ul. 1 Maja, a ostatni przystanek to skrzyżowanie ulic Malinka i Czarne. Autobusy z centrum będą jeździły od godziny 14.00 do 15.45, średnio co 15 minut. Powrót po zakończeniu zawodów nastąpi do 50 minut od czasu zakończenia konkursów.

Konkursy Pucharu Świata przyciągną tłumy, więc trzeba spodziewać się korków. W ten weekend ruch na drogach dojazdowych do Wisły może być bardzo duży. Część kibiców wybierze pociąg, ale nie mogą liczyć na dodatkowe połączenia. – Wzmocnienie będzie takie, jak w każdy weekend, kiedy na trasie do Wisły kursują pojazdy o zwiększonej pojemności – 27WEb i EN71AKŚ. Pierwszy (6-członowy) mieści 556, a drugi (4-członowy) 516 pasażerów – informuje Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. Na sobotnie i niedzielne zawody Pucharu Świata będzie można dojechać do Wisły z Katowic o godz. 12.10 (przyjazd do stacji Wisła-Uzdrowisko o godz. 13.55). Po zawodach pasażerowie mogą skorzystać z przyspieszonego połączenia o godzinie 18.45 (dojazd do Katowic o godzinie 20.14) lub z połączenia o godzinie 21.14 (przyjazd do Katowic o godzinie 22.53).

Na linii Katowice – Wisła Głębce w dni powszednie kursuje 14, a w weekendy 17 pociągów Kolei Śląskich.


Tagi:

Komentarze

 1. Wesoły brumbrumek 11 stycznia, 2024 at 12:25 pm - Reply

  Ale w czym problem? Przecież wiadomo, że należy zaparkować auta na parkingu 10 km od celu, a dalej jechać elektrycznym autobusem, wypożyczonym rowerem lub hulajnogą. Chyba nie chcecie powiedzieć, że takie rozwiązanie się nie sprawdza?

  • kukura 11 stycznia, 2024 at 4:00 pm Reply

   nie, należy zaparkować na rozbiegu skoczni tuż pod belką.

   szkoda żeby tyle placu się marnowało na jednego oszołoma z nartami. tam spokojnie zaparkuje kilkadziesiąt samochodów!!

   • Wesoły brumbrumek 11 stycznia, 2024 at 5:29 pm Reply

    Jakieś stare, ohydne zwyczaje tu propagujesz. Naprawdę ci barbarzyńcy tam tak żyją? Spalinowym samochodem jadą sobie z punktu A prosto do punktu B, zamiast do B’? Skandal! Trzeba tam wprowadzić porządki takie, jak w Katowicach.

Dodaj komentarz

*
*