Reklama

Załęże w Śródmieściu. Są błędy na nowych tabliczkach z nazwami ulic

Redakcja
Trwa wymiana Systemu Informacji Miejskiej w Katowicach. W trakcie montażu pojawiły się pierwsze błędy. Omyłkowo Załęże przeniesiono do Śródmieścia.

W Katowicach na kolejnych ulicach pojawiają się nowe tablice z nazwami ulic i ważnych miejsc. System Informacji Miejskiej po protestach i przeprojektowaniu ostatecznie wybrali mieszkańcy. W głosowaniu przeprowadzonym wiosną 2021 roku wygrał wariant żółto-czarny. W ostatnich tygodniach można zauważyć, że tablic szybko przybywa. W pierwszej kolejności system wdrażany jest w Śródmieściu, części Koszutki i Bogucic oraz Nikiszowcu.

Mieszkańcy Załęża donoszą jednak o pierwszych błędach, jakie pojawiły się w trakcie realizacji inwestycji za około 11,5 mln zł, bo tyle kosztuje wymiana SIM. Tablice zamontowane na ulicach Poniatowskiego, Głowackiego, Jordana czy Kilińskiego mają w dolnej części, na ramce napis „Załęże”. – Interwencja została przekazana wykonawcy – informuje Wojciech Kubis z MZUiM Katowice. Prawdopodobnie błąd w najbliższym czasie zostanie naprawiony. Jednak na bieżąco miasto nie sprawdza i nie będzie sprawdzać poprawności zamontowanych tabliczek przez wykonawcę. Wszystko ma być weryfikowane na etapie odbiorów technicznych, kiedy firma Utal przekaże już urzędnikom informację o tym, że wymiana SIM została zakończona. Dlatego niektóre błędy mogą zostać wykryte dopiero wtedy.

Prace w centrum miasta i na zabytkowym osiedlu mają być zrealizowane do końca marca. Następnie wykonawca zacznie montaż na pozostałym obszarze miasta.


Tagi:

Komentarze

 1. Bogusia 26 lutego, 2022 at 10:32 pm - Reply

  Chyba mamy za dużo pieniędzy. Komu przeszkadzały stare tablice? Przynajmniej były czytelne.

 2. Grucha 24 lutego, 2022 at 10:50 pm - Reply

  I na to poszło 11,5 miliona – na durne, mało czytelne tabliczki z błędami. Ale ktoś koniecznie musiał zarobić

 3. Art 24 lutego, 2022 at 2:28 pm - Reply

  Czekać tylko jak pojawi się typowo „śląska” dzielnica typu: środula, zagórze, etc. Czy można już tym geniuszom z UM K-ce podziękować zawczasu? Czego się nie chycą, to zdu…one. Jak nie wytną im drzew pod nosem, to opóźnienie na węźle, durś porażka za porażką. Ktoś w ogóle rządzi w Naszym Mieście i ogarnia czy totalna olewka?

 4. AA 24 lutego, 2022 at 1:08 pm - Reply

  Patrząc na system montażu tych tabliczek to obawiam się ze złe dzielnice to będzie najmniejszy problem.
  Pierwsza wichura albo też pierwszy większy pojazd będzie w stanie obrócić te tabliczki wokół latani.
  Druga kwestia – wielkość liter: mam nieodparte wrażenie że wybrano zdecydowanie mniejszą wielkość liter niż na starych tablicach. Czy trzeba będzie zabierać lupę aby odczytać jaka to ulica?

Dodaj komentarz

*
*