Reklama

Zakończył się ważny etap na budowie MDK Witosa. Wkrótce przetarg na park

Ł. K.
Po niespełna roku od rozpoczęcia budowy Miejskiego Domu Kultury Witosa, widać już spore postępy. Na końcowy efekt mieszkańcy muszą poczekać jeszcze kilka miesięcy. Jednak miasto deklaruje, że dom kultury wraz z parkiem mają być gotowe jeszcze w tym roku.

Miasto chwali się postępami na placu budowy domu kultury na os. Witosa. Jego budowa rozpoczęła się z opóźnieniem, w kwietniu 2023 roku. Teraz, po prawie roku od przekazania wykonawcy terenu w rejonie ulic Kwiatkowskiego i Grabskiego, widać już kształt nowego obiektu. Firma odpowiedzialna za I etap budowy Miejskiego Domu Kultury Witosa zgłosił konstrukcyjne zamknięcie bryły obiektu. Obecnie trwa montaż okien i drzwi oraz murowanie ścian działowych. Poza tym pracownicy układają izolację i pokrycie dachowe, które będzie stanowiło bazę pod zieleń. Ta ma wieńczyć dach domu kultury. Trwają również prace instalacyjne związane z wentylacją, instalacjami elektrycznymi i kanalizacyjnymi.

Sercem nowej instytucji kultury ma być wielofunkcyjna sala na 200 miejsc siedzących, ze sceną z pianinem, zapleczem technicznym i reżyserką. Dzięki temu będzie można organizować zarówno amatorskie, jak i profesjonalne występy i koncerty. Jednak możliwości nowego obiektu nie będą ograniczone do tego typu wydarzeń. W pozostałych pomieszczeniach będą mogły się odbywać zajęcia taneczno-ruchowe, zajęcia plastyczne, lekcje gry na instrumentach czy warsztaty. W budynku znajdzie się także sala spotkań dla klubu seniora. Nawet hol ma pełnić funkcje wystawiennicze. Dzięki systemowi podświetlenia i podwieszania możliwe będzie organizowanie w nim wystaw. Z kolei w strefie wejściowej przygotowana zostanie przestrzeń na usługi, na przykład kawiarnię.  Na zewnątrz powstanie zadaszona scena. Na wyposażeniu obiektu znajdzie się także dmuchany ekran z projektorem do organizowania wydarzeń plenerowych.
Zgodnie z zapowiedziami, prace budowlane mają zostać ukończone w czerwcu tego roku. Odbiory techniczne powinny potrwać do końca września. Koszt tego etapu to ok. 22 mln złotych. Jednak na tym nie kończy się realizacji MDK na os. Witosa.

Wokół nowego obiektu powstanie park. W planach jest utworzenie ogrodów społecznych, ścieżek pieszo-rowerowych, ścieżek edukacyjnych, budowa siłowni zewnętrznej. Pojawią się pergole, ławki, kosze na śmieci. Miasto przygotowuje się do ogłoszenia przetargu. Ma to nastąpić jeszcze w I kwartale bieżącego roku. Wybrany wykonawca będzie miał 7 miesięcy od podpisania umowy na zrealizowanie zadania. To oznacza, że jeśli przetarg nie będzie się przedłużał, to park powinien być gotowy jesienią.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*