Reklama

Zaczęły się utrudnienia w okolicach katowickich cmentarzy

Ł. K.
Na część ulic nie będzie można wjechać w ogóle. Jak co roku, we Wszystkich Świętych, kierowcy muszą się liczyć z objazdami. Święto dopiero we wtorek, ale już od piątku policja wprowadza ograniczenia.

Już w piątek policja będzie obserwowała okolice cmentarzy i oceniała sytuację na drogach. Przygotowane są znaki i barierki. – W niektórych miejscach zmiana organizacji ruchu już działa, ale nie będziemy jej stosować tam, gdzie nie jest to konieczne – mówi aspirant Jacek Prokop z katowickiej drogówki. Konieczne może być zwłaszcza 1 listopada. Jednak już teraz lepiej zwracać uwagę na znaki. Najwięcej objazdów będzie w centrum. Ruch wokół cmentarza między ul. Sienkiewicza, a ul. Plebiscytową częściowo zostanie zamknięty. Poza osobami niepełnosprawnymi i mieszkańcami posesji, kierowcy nie dostaną się w jego okolice od strony ul. Powstańców. Dla tych, którzy będą chcieli dojechać w to miejsce, zaleca się objazd ul. Jagiellońską i ul. Wita Stwosza. Przy tej drugiej, podobnie jak na pl. Sejmu Śląskiego, będzie można zostawić auto. Na ul. Plebiscytowej parkowanie będzie możliwe tylko po lewej stronie i na pobliskiej ul. Czempiela. Niewiele dalej, przy ul. Damrota, znajduje się drugi duży cmentarz. Jeśli w okolicy będzie dużo pieszych to zamknięty, w pierwszej kolejności, zostanie odcinek od ul. Powstańców do ul. Przemysłowej. Można będzie zaparkować przy C.H. Belg lub na ul. Przemysłowej. Najłatwiej do tego cmentarza będzie dojechać ulicami: Przemysłową, Graniczną i Powstańców.

W pobliżu os. Tysiąclecia, na ul. Brackiej wyłączony z ruchu zostanie prawy pas na odcinku od ul. Chorzowskiej do zjazdu na DTŚ. Najbliższe miejsca postojowe znajdują się na placu przy stacji paliw i ul. Złotej. Policja zaleca korzystanie z ul. Chorzowskiej, DTŚ i dojazdu od strony os. Tysiąclecia.

Obok cmentarza przy ul. Wróblewskiego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy – od ul. Podhalańskiej do ul. Wrocławskiej. Kierowcy w tym miejscu powinni korzystać z ul. Markiefki i ul. Leopolda. Standardowo będzie dostępny parking przy cmentarzu oraz miejsca postojowe przy ul. Nowotarskiej. Podobnie będzie w rejonie cmentarza przy ul. Murckowskiej. Dla sprawnego wjeżdżania i wyjeżdżania z parkingu zostaną ustawione znaki, a w przypadku braku miejsca, samochód można zostawić w okolicy Doliny Trzech Stawów. Zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał od wylotu z autostrady A4 do ul. Porcelanowej.

Na południu, w ul. Panewnicką, nie będzie się dało wjechać od ul. Medyków i ul. Bronisławy. Na tej drugiej zostanie wprowadzony również ruch jednokierunkowy – od ul. Panewnickiej do ul. Śląskiej. Tutaj najlepiej parkować na placu obok kościoła i w ulicach dookoła cmentarza. Podczas dojazdu najlepiej wybierać ulice: Piotrowicką, Śląską i Medyków. Najbliżej cmentarza w Janowie można będzie zaparkować na ul. Oswobodzenia, ponieważ ul. Cmentarna zostanie zamknięta. Dojazd do tego cmentarza od ul. Bagiennej.

Niełatwo będzie przejechać przez Załęże. Zamknięty ma być prawy pas na ul. Gliwickiej, a ul. M.Goeppert-Mayer nie będzie można pojechać w kierunku ul. Sądowej. Wyłączone z ruchu miejsca będą tu służyły za parking. Takie utrudnienia mogą potrwać do 2 listopada, do godziny 22. Pełną informację o objazdach i utrudnieniach można znaleźć na stronie KMP w Katowicach (TUTAJ).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*