Reklama

Utrudnienia przy cmentarzach w Katowicach. Na Wszystkich Świętych będą duże zmiany w ruchu

Redakcja
Przy okazji Wszystkich Świętych kierowców w Katowicach czekają utrudnienia. Poruszanie się samochodem nie będzie łatwe ze względu na duże zmiany w organizacji ruchu. Zostaną one wprowadzone nie tylko na Wszystkich Świętych, ale również przed i po święcie.

Ulice przy cmentarzach będą zamknięte, a policja ma kierować ruchem. Największe zmiany zostaną wprowadzone w centrum miasta. Poniżej szczegóły dotyczące utrudnień w rejonie poszczególnych cmentarzy.

Cmentarz przy ul. Sienkiewicza
Na odcinku od ul. Powstańców ulica będzie zablokowana. Zakaz nie będzie dotyczył za wyjątkiem osób niepełnosprawnych i mieszkańców posesji. Policja zaleca objazd ul. Jagiellońską i parkowanie na pl. Sejmu Śląskiego oraz  ul. Wita Stwosza.

Cmentarz przy ul. Plebiscytowej
Na odcinku od ul. Powstańców do ul. Wita Stwosza wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Zaparkować będzie można po lewej stronie ul. Plebiscytowej, na ul. Czempiela i ul. Wita Stwosza.

Cmentarz przy ul. Damrota
Ulica będzie zamknięta na odcinku od ul. Powstańców do ul. Przemysłowej. Zalecany przez policje objazd to: ulice Przemysłowa, Graniczna i Powstańców. Będą dostępne miejsca parkingowe na ul. Przemysłowej, parkingu przy DH Belg i ul. Damrota.

Cmentarz przy ul. Brackiej
Zamknięty będzie prawy pas ul. Brackiej na odcinku od ul. Chorzowskiej do zjazdu na DTŚ-kę. W związku z tym nie będzie możliwy skręt z ul. Chorzowskiej w ul. Bracką i wyłączony zostanie pas ruchu do jazdy na wprost na ul. Złotej. Kierowcy mogą objechać zamkniętą drogę przez os. Tysiąclecia. Samochód najłatwiej będzie zostawić przy ul. Złotej, na parkingu przy stacji paliw i przy ul. Brackiej.

Cmentarz przy ul. Wróblewskiego
Ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony na odcinku od ul. Podhalańskiej do ul. Wrocławskiej. Policja poleca objazd ulicami Markiefki i Leopolda. Dostępny będzie parking przy cmentarzu i miejsca postojowe na ul. Nowotarskiej.

Cmentarz przy ul. Murckowskiej 
Na odcinku od wylotu z A4 do wyjazdu z ul. Porcelanowej obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania. Kierowcy, którzy pozostawią w tym miejscu auto, muszą liczyć się z możliwością  jego odholowania na własny koszt. Samochód będzie można zaparkować na parking przy cmentarzu oraz na miejscach postojowych na ul. Trzech Stawów.

Cmentarz przy ul. Panewnickiej
Na ul. Bronisławy, na odcinku od ul. Panewnickiej do ul. Śląskiej, będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Jeśli na drodze będzie tłoczno, to policja może czasowo wstrzymywać ruch. Kierowcy, którzy będą chcieli ominąć utrudnienia, powinni poruszać się ulicami: Piotrowicką, Śląską i Medyków. Zaparkować będzie można na parkingu Bazyliki Panewnickiej i pobliskich ulicach.

Cmentarz przy ul. Cmentarnej
Ulica dojazdowa do cmentarza będzie całkowicie zamknięta. Dostępne będą miejsca postojowe wzdłuż ul. Oswobodzenia.

Cmentarz przy ul. Gliwickiej
Prawy pas ruchu ul. Goeppert-Mayer w kierunku ul. Sądowej zostanie zamknięty. Będzie on pełnił funkcję tymczasowego parkingu. Objazd możliwy będzie ul. Bocheńskiego, ul. Chorzowską i DTŚ-ką. Oprócz parkingu na ul. Goeppert-Mayer dostępne będą miejsca postojowe przy ulicach Gliwickiej i Ondraszka.

Cmentarz przy ul. Armii Krajowej
Parkowanie pojazdów będzie możliwe w wyznaczonych miejscach wzdłuż ul. Armii Krajowej.

Cmentarz przy ul. Popiełuszki
Od ul. Le Ronda do ul. Techników zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Zaparkować będzie można wzdłuż ul. Popiełuszki, po lewej stronie oraz na parkingach wzdłuż ul. Techników.

Wszystkie zmiany w organizacji ruchu mają obowiązywać od jutra, 31 października aż do poniedziałku, 4 listopada.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*