Reklama

Wszystkich Świętych w Katowicach. Utrudnienia na drogach i bezpłatna komunikacja

Redakcja
Dzisiaj na kierowców czekają duże zmiany. Część ulic będzie zamknięta i w wielu miejscach mogą tworzyć się korki. Komunikacja miejska 1 listopada jest bezpłatna, a na cmentarze najłatwiej będzie dojechać specjalnymi autobusami.

Duże zmiany na ulicach Katowic w dniu Wszystkich Świętych. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia. Największych można spodziewać się w rejonie cmentarzy. Część ulic będzie dzisiaj zamknięta, a w niektórych miejscach wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Będą też spore ograniczenia w parkowaniu. Poniżej wszystkie zmiany w organizacji ruchu w Katowicach, które mają obowiązywać aż do poniedziałku, 4 listopada.

Utrudnienia w rejonie cmentarzy

Cmentarz przy ul. Sienkiewicza

Na odcinku od ul. Powstańców ulica będzie zablokowana. Zakaz nie będzie dotyczył osób niepełnosprawnych i mieszkańców posesji. Policja zaleca objazd ul. Jagiellońską i parkowanie na pl. Sejmu Śląskiego oraz ul. Wita Stwosza.

Cmentarz przy ul. Plebiscytowej

Na odcinku od ul. Powstańców do ul. Wita Stwosza wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Zaparkować będzie można po lewej stronie ul. Plebiscytowej, na ul. Czempiela i ul. Wita Stwosza.

Cmentarz przy ul. Damrota

Ulica będzie zamknięta na odcinku od ul. Powstańców do ul. Przemysłowej. Zalecany przez policję objazd to: ulice Przemysłowa, Graniczna i Powstańców. Będą dostępne miejsca parkingowe na ul. Przemysłowej, parkingu przy DH Belg i ul. Damrota.

Cmentarz przy ul. Brackiej

Zamknięty będzie prawy pas ul. Brackiej na odcinku od ul. Chorzowskiej do zjazdu na DTŚ-kę. W związku z tym nie będzie możliwy skręt z ul. Chorzowskiej w ul. Bracką i wyłączony zostanie pas ruchu do jazdy na wprost na ul. Złotej. Kierowcy mogą objechać zamkniętą drogę przez os. Tysiąclecia. Samochód najłatwiej będzie zostawić przy ul. Złotej, na parkingu przy stacji paliw i przy ul. Brackiej.

Cmentarz przy ul. Wróblewskiego

Ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony na odcinku od ul. Podhalańskiej do ul. Wrocławskiej. Policja poleca objazd ulicami Markiefki i Leopolda. Dostępny będzie parking przy cmentarzu i miejsca postojowe na ul. Nowotarskiej.

Cmentarz przy ul. Murckowskiej

Na odcinku od wylotu z A4 do wyjazdu z ul. Porcelanowej obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania. Kierowcy, którzy pozostawią w tym miejscu auto, muszą liczyć się z możliwością jego odholowania na własny koszt. Samochód będzie można zaparkować na parking przy cmentarzu oraz na miejscach postojowych na ul. Trzech Stawów.

Cmentarz przy ul. Panewnickiej

Na ul. Bronisławy, na odcinku od ul. Panewnickiej do ul. Śląskiej, będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Jeśli na drodze będzie tłoczno, to policja może czasowo wstrzymywać ruch. Kierowcy, którzy będą chcieli ominąć utrudnienia, powinni poruszać się ulicami: Piotrowicką, Śląską i Medyków. Zaparkować będzie można na parkingu Bazyliki Panewnickiej i pobliskich ulicach.

Cmentarz przy ul. Cmentarnej

Ulica dojazdowa do cmentarza będzie całkowicie zamknięta. Dostępne będą miejsca postojowe wzdłuż ul. Oswobodzenia.

Cmentarz przy ul. Gliwickiej

Prawy pas ruchu ul. Goeppert-Mayer w kierunku ul. Sądowej zostanie zamknięty. Będzie on pełnił funkcję tymczasowego parkingu. Objazd możliwy będzie ul. Bocheńskiego, ul. Chorzowską i DTŚ-ką. Oprócz parkingu na ul. Goeppert-Mayer dostępne będą miejsca postojowe przy ulicach Gliwickiej i Ondraszka.

Cmentarz przy ul. Armii Krajowej

Parkowanie pojazdów będzie możliwe w wyznaczonych miejscach wzdłuż ul. Armii Krajowej.

Cmentarz przy ul. Popiełuszki

Od ul. Le Ronda do ul. Techników zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Zaparkować będzie można wzdłuż ul. Popiełuszki, po lewej stronie oraz na parkingach wzdłuż ul. Techników.

Komunikacja miejska będzie bezpłatna

Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchamia specjalne autobusy oznaczone literą C. W Katowicach, 1 i 2 listopada, będą woziły pasażerów dwie linie cmentarne – C5 i C8. Ponadto wszystkie autobusy i tramwaje ZTM 1 listopada będą bezpłatne. Mają kursować według rozkładów jazdy ważnych w soboty lub rozkładów obowiązujących w dniu Wszystkich Świętych. Szczegółowe informacje na temat rozkładów jazdy specjalnych i regularnych linii komunikacji miejskiej są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*